Rokoko kolye nasıl yapılır


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Rokoko nakışı ile yapılan el emeği göz nuru olan her şey çok seviliyor. Bu tarz ürünler için öncelikle bu nakışın nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz. Denemeler yapmalısınız. Rokoko kolye de bu nakış ile yapılan ürünler arasındadır.  Ben de sizlere yardımcı olabilmek için biraz araştırma yapıp bilgi vermek istedim. Siz de bu tarz el emeği ürünler yapmayı seviyorsanız hatta bu şekilde para kazanmayı düşünüyorsanız aşağıda bulunan videodan yardım alarak ve görsellere bir göz atarak fikir edinebilirsiniz.

Kanaviçe Kolye Nasıl Yapılır

Kanaviçe adıyla da bilinen kolyenin yapımını çok iyi bilmediğim için bu işi ticaret haline getirmiş olarak profesyonellikte yapan Serpil hanımdan yardım aldım. Kanaviçe kolye nasıl yapılır sorusuna cevap olarak şunlar yazdı ; aşağıda görselde bulunan kolyeleri rokoko nakışı ile yaptım ilk olarak nakışı you tube  dan izleyerek öğrendim sonra ip kumaş ve orta boy bir kasnak alıp kendimce motifler çıkarıp işledim.

kanaviçe kolye malzemeleri

Kanaviçe kolye malzemeleri; kasnak,ip ,iğne,kolye ucu,zincir bunları bilmenize gerek olmadan takı aksesuarı satan yere kanaviçe kolye malze

Takı malzemesi satan yerden takı ucu zinciri ve içine plastik bir aparatı var onu aldım.o plastik aparattan biraz daha büyük motifleri kesiyorsunuz kenarını çakmakla yakıyoruz kumaş hemen sökülüyor yoksa.son olarak da kumaşın kenarından iple geçiyorum.

Plastik aparatı motifin içine koyup ipi iyice sıkıp bağlıyorum iğne ile arkadan tekrar dikip sıkılaştırıyorum. Son olarak soğuk silikon la kolye ucuna yapıştırıyorum.

Eğer bu tarz ürünleri çok seviyor yapmayı çok istiyorsanız bir denemelisiniz. Denemeye vaktiniz yoksa aşağıda bulunan instagram hesabından Serpil hanıma ulaşıp ürünlerine bir göz atabilirsiniz. Kendisi yapımı hakkında da yardımcı olabileceğini belirtti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

https://www.instagram.com/serpilin_hobidunyasi/

Yapımında takıldığınız bir yer olursa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Sizin de bu tarz el emeği göz nuru yapıp paylaşmayı istediğiniz ürünler varsa bize yazmayı unutmayın.

Etiketler:

Rokoko kolye nasıl yapılır Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. serpil dedi ki:

  El emeği kolyerime sayfasında yer veren zeynep hanıma çok teşekkür ediyorum. Kolyerimi beğenip ilgilenleri instagram hesabıma bekliyorum 😊

  1. paspas dedi ki:

   Rica ederiz 🙂 Beğenilmeyecek gibi değiller hepsi birer harika emeğinize sağlık, sevgiyle kalın.

   1. Serpil dedi ki:

    😊

Sayfa başına git