Portmantoyu Beyaza Boyama


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Portmanto boyamak isteyen hanımlar buraya ! Beyaz her yerde ve her alanda en sevilen renk olduğu için özel bir sayfa açmak istedim. Portmantoyu beyaza boyamak için tecrübeye hiç gerek yok su bazlı beyaz boya ,vernik ve parmak rulo yeterli.

Portmanto Boyama

Öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmanıza gerek yok.

Ahşap Portmanto Boyama

Ahşap ya da başka bir malzeme hiç fark etmez yeni çıkan su bazlı boyalar ile her şeyi boyamanız mümkün. Yukarıda yazmış olduğum işlemleri baştan sona uygulayarak boyama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Eski Portmanto Boyama

Portmanto üzerinde çizik vuruk gibi ağır darbeler var ise öncelikle ince bir zımpara ile zımparalayıp daha sonra boyama işlemine geçerseniz yaptığınız işlem daha kalıcı olur. Görselde ki tüm ürünler eski ve tecrübesiz kişiler tarafından boyandı ve görüyorsunuz ki harika sonuçlar ortaya çıkmış. Yeni portmanto almak yerine kendiniz boyayarak kar edebilirsiniz.

Evde Portmanto Boyama

Evde portmanto boyama için  portmantonun sadece kulplarını çıkarmak yeterli. Dilerseniz boya işlemi bittikten sonra kulplarına dekupaj kapaklarına da stencil yaparak biraz renklendirebilirsiniz. Bu yıl beyaz ve altın rengi çok moda. Beyaz üzerine altın rengi stencil yapıp kulplarına da çiçek desenli dekupaj peçete ya da kağıt yeterli.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git