Portmanto Nasıl Boyanır Resimli Anlatım


Portmanto Nasıl Boyanır Resimli Anlatım

Evinizde portmantonuz yoksa ikinci el alıp yeni hale getirebilirsiniz ya da evinizdeki portmanto eskiyse onu da boyayarak yenileyebilirsiniz, yeter ki hemen atmaya kalkmayın hem maliyet açısından hem elimizdekini değerlendirmeyi çocuklarımıza öğretmek açısından önemli bir durum.

Portmanto Boyama Malzemeleri

Aşağıda bulunan örneklerden de kendinize göre seçimler ya da fikirler bulabilirsiniz. Portmanto boyama işlemi için gerekli malzemeler;

  • boya,
  • fırça,
  • vernik,

Eğer kulp ya da askılıklar eskiyse onları da yenileyebilirsiniz. Boyayı nalburdan ya da hobi marketlerinden alabilirsiniz. Öncelikle kulpları boyanmasın diye bantlayın ki boyama işlemi bitince kötü durmasınlar. Eğer portmanto koyu renk ise iki kat boyama yapmanız gerekebilir. Yoksa renk tam oturmayacak ve güzel bir görsel elde edilmeyecektir.

Aşağıda gördüğünüz ilk şekil portmanto boyanmış halidir. Oldukça güzel çekici bir şekil almıştır. Aşağıda ise eski hali bulunmaktadır.

Görüldüğü gibi portmanto boyama işlemi sonrasında ki fark oldukça büyüktür. Eski hali oldukça kötü duruyor. Bu nedenle boyama yapmak daha güzel görüntü almak için birebir diyebiliriz.

İşlem bittikten sonra boyanın kuruması beklenmelidir. Diğer hobi ve uygulama işlemleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Eğer sorularınız olursa bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Kolay gelsin size

 

Güncelleme: 19.02.2019

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git