Portmanto Boyama


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Portmanto boyama işlemini artık evde yapmak mümkün. Boyama işlemi için ise zımpara yapmanız bile gerekmiyor. Zımpara yapılmadan boya yapılacağına inanmayan bayanlar için aşağıdaki görsellere bakabilirler hiç birine zımpara yapılmadı. Yeni çıkan boyalarla evdeki eşyaları yenilemek ya da bir şeyler üretmek artık çok kolay.

Zımpara Yapmadan Ahşap Boyama

Eğer boya yapacağınız nesne üzerinde çizik,vuruk gibi izler yoksa yani zarar görmemişse direk boya yapabilirsiniz. Zarar görülen yere de az bir şey zımpara yapmanız yeterli yani tamamen zımparaya yine gerek yok. Zımpara yapmadan boyama işlemi için gerekli malzemeler ; boya,parmak rulo ve fırça . Boyanmasını istemediğiniz alanlara kağıt bant yapıştırmalısınız.

Evde Mobilya Boyama

Kış aylarında özellikle bu işlem çok keyifli oluyor. Kahve eşliğinde kendinize ayırdığınız zamanlarda boya yapabilirsiniz. Portmantoyu boyayacak hanımlar da astar kat boya hazırlığı yapmalı bunun için su bazlı boyadan bir kaseye bir miktar döküp 3/2 oranında sulandırılmalı. Astar kat için bir gün boyanın kurumasını bekleyin ardından ilk kata geçin. Astar kat bir boya işlemi olarak sayamıyorum nedeni ise dalgalı oluyor ve nesneyi boyaya hazırlıyor gibi düşünüyorum. Her kat boya için bir gün kuruma süresi verip işleme devam ediyoruz.

Boyama işleminizin bitmesi için nesne tamamen kapanmalı. İşlem tamamen bitince de 21 gün yani yaklaşık bir ay kimyasal maddeler ile temizlik yapmayın nesneye sert cisim ile vurma delme gibi işlemler yapmayın.

Vernik her zaman son işlemdir. En az iki kat vernik atmalısınız. Ben şu ana kadar baza başlığımı,çatal kaşık sandığımı,tavan ve duvar,mutfak masamı ve daha aklıma gelmeyen bir çok nesne boyadım devam da ediyorum. Hem keyif alıyorum hem evimi güzelleştiriyorum.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git