Plastik Kovadan Çocuk Odasına Puf Yapımı


Çocuk odasına dekoratif fikirler düşünenler için puf güzel bir düşünce olabilir. Puf yapımı için ise bir kova yeterli. Eski ya da kullanmadığınız kovaları değerlendirme zamanı geldi. Puflar yatak odasında ve çok sevilen objeler olduğu için  her evde bulunuyor.

Evde Puf  Yapımı

Evde puf yapmayı düşünüyorsanız yatak başlığından , araba tekerleğinden ya da eski kovadan yapabilirsiniz. Kovayı kumaş ile kaplayıp üzerine uygun bir tahta kestirip puf haline getirebilirsiniz. Aşağıdaki görselde bulunan puf gibi farklı olarak ne yapabilirim diye düşünüyorsanız kenarlarına dantel dikebilirsiniz.

Örgü puf yapımı için ise (penye ipten) sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Araba tekerleğinden puf yapımı gibi detaylı olarak bir kaç konuda puf yapımı hakkında bilgiler vermeye çalıştım.

Tabureden Puf  Yapımı

Kullanmadığınız tabure tarzı oturak dediğimiz nesnelerden varsa puf yaparak yeniden kullanılır hale getirebilirsiniz. Kadife kumaşla ya da deri ile kaplayıp şık bir puf sahibi olabilirsiniz. Kullanmadığınız sehpalardan puf yapmak için sehpanın üzerini kumaş ile kaplamanız yeterli.

Sandıktan Puf  Yapımı

Sandıktan puf yapmak için de yapacağınız işlem yine aynı. Sandığı yine kumaşla kaplamanız puf haline getirmek için yeterli. Bu gibi işlemler için elyaf ile kaplamak her zaman daha yumuşak puf yapımı için gerekli.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git