Peyote Tekniği ile Kolye Yapımı


Boncuk seven bayanlar her zaman iş başındaydı şimdilerde ise yaptıkları işi hobi niyetine değil iş amaçlı olduğu için daha da yoğunlar. Peyote ve miyuki tekniği ile yapılan boncuklu kolye ve bileklik modelleri son zamanlarda çok seviliyor nedeni ise ; el emeği olması.

El emeği ile yapılan her şey gibi boncuktan kolye yapımı da çok sevilen bir uygulama. Bileklikler,kolyeler,yüzükler ve daha bir çok şey yapabilirsiniz.

ayferce80

Son zamanlar da bu tarz çok fazla kolye yapılıp satılsa da yüz şeklinde yapılanlar her zaman daha fazla seviliyor. Siz de bu tarz boncuk işlemelerini seviyorsanız biraz fikir edinebilirsiniz. Aşağıdaki şemalı anlatımlar ile yapımları biraz daha anlaşılır oluyor. Hamarat bir hanım arkadaşımızın yaptığı frida kahlo şeklinde olan kolye ucu çok kişi tarafından sevilince hobiyi işe dönüştürdü.

Dilerseniz anahtarlık dilerseniz kolye ucu nerede kullanmak isterseniz tercih size kalmış. Ayrıca bir model için video ekledim umarım yardımcı olabilmişimdir. Yaptığınız el emeklerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Kendinize ait el emekleri ile dolu bir atölye açmak için çok fazla şeye gerek yok aslında biraz boncuk ve biraz sabıryeterli.

Etiketler:

Peyote Tekniği ile Kolye Yapımı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Ayfer kaydul dedi ki:

  Merhaba görseliniz bana ait fotodur. Ayferce80 adı ile düzeltme yaparsanız mutlu olurum. İnstagram hesabımda ppaylaştığım bu emeğimin üstündeki etiketide silmişsiniz

  1. paspas dedi ki:

   Merhaba tabi hemen eklerim fakat ; üzerinde etiket yoktu olsaydı silmezdim,emeğe her zaman saygımız var. İyi günler dilerim

   1. Ayfer kaydul dedi ki:

    Öncelikle göstermiş olduğunuz hassasiyet için çok teşekkur ederim. Tabiki size inanıyorum. Sizde hesabımdan teyit edebilirsiniz

Sayfa başına git