Penye İpten Sepet


Penye ipten sepet yapımı basit bir uygulama çünkü ; örgüyü hiç bilmememe rağmen ben de bu işlemi kolaylıkla yapabildim. Penye ip ve elinizin sıklığına göre bir tığ aldıktan sonra videolar yardımıyla çok kolay oluyor ben durdurup durdurup yapmıştım. Boş zaman için tv izlemek yerine (unutkanlık yaptığı kanıtlandı) hem bir iş yapmak hem de stres atmak için biz hamarat hanımlar boş durmamalıyız.
Penye ipten sepet derya baykal sepet türleri bu konuda en çok tercih edilen modeller, kendine has bir penye ip sepet modelidir. Aklını kullanan herkesin para kazanabileceği düşüncesi bence gerçek boş oturana kimse yardım etmez kimse boş oturanı zaten sevmez demişler.

derya baykal penye ipten sepet

derya baykal penye ipten sepet

Penye ip sepet tabanı işin en zor kısmı burada biraz yoğunlaşmak gerekiyor, çünkü taban kısmını iyi yapmanız durumunda uzun yıllar yaptığınız sepeti kullanabilirsiniz. penye ipden sepet tabanını aşağıda anlatmaya çalıştık.

İşe on iki zincir çekerek başlıyoruz ve ardından bir adet daha çekip dibine bir kez daha tığ batıyoruz ve sık iğne yapmış oluyoruz. Ve altı tane sık iğne yapıp on ikiyi ikiye bölmüş oluyoruz.

Sonra tam ortadan iki zincir çekip tam ortaya batıyoruz ve diğer zincirlerin içini doldurmaya devam ediyoruz. Böylelikle fark edeceksiniz ki kalp şekli çıkmış oluyor. Köşeyi dönüp üç sık iğne yapıyoruz böylelikle kolay bir şekilde dönmemizi sağlayacak.

penye ipten kare sepet nasıl yapılır diye videolar aratırsanız işiniz çok kolaylaşır çünkü yazılara bakarak yapmaktan daha kolay olduğunu düşünüyorum ve aşağıdaki videoya bakabilirsiniz.
penye ipten sepet nasıl yapılır diye aratırsanız bu çok geniş kapsamlı olur çünkü kalp , kare gibi çeşitleri var.
penye ipten oval sepet yapımı anlatımlı olarak yine videosu bulunuyor ben en güzel kalp sepet olduğunu düşünüyorum kendimde yaptım bu yüzden.

Penye ipten sepet yapımı ile video

Videolar hakkında sorunuz olursa yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

penye ipten sepet yapımı ile alakalı bir başka video

sepet yapımı ile alakalı sormak istediklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz.

penye ipten sepet modellerinin resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git