Penye İpten Oval Paspas Yapımı

Penye İpten Oval Paspas Yapımı
18 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 1.353 kez okundu.

Penye ipler çıktı çıkalı çok sevilir oldu nedeni ise kalın dokusu olduğu için çok rahat örgü yapabiliyorsunuz ve gözleri bozuk olan teyzeler de ip kalın olduğundan rahatlıkla örebilir. Penye ipten örgüyü örgü bilmeyen hanımlar da yapabilir çünkü; örülmesi gayet kolaydır.

Dilerseniz kullanmadığınız penye tarzı kıyafetleriniz varsa onları küçük parçalara kestikten sonra normal yün ip ile parçaları yuvarlak yapıp örebilirsiniz örneği aşağıdaki görsellerde bulunuyor.

Öncelikle ipin bir tutamını avuç içine alıp yuvarlak yapıyoruz ve daha sonra tığ içinden geçirip üç zincir çektikten sonra yuvarlak içine batıyoruz. Aşağıdaki videoda yapına ulaşabilirsiniz. Papatyalı penye ipten paspas yapımı gibi değişiklikler deneyerek paspasınıza renk katabilirsiniz.

BUNA BAKTINIZ MI?  duvara taş deseni boyama

oval paspas nasıl örülür sorusunun cevabı için daha detaylı anlatımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Penye ipten paspas dışında bir çok şey daha örebilirsiniz. Örneğin; penye ipten sepet ve tepsi yapımı da çok sevilen konularımız arasındadır.
penye ipten paspas yapımı anlatımlı olarak bahsetmek gerekirse ; ilk olarak tığınızı kendi el sıklığınıza göre seçip ipinizi aldıktan sonra püf noktalar arttırdığınız her zinciri aynı yere batmalısınız. Bir kaç günde hatta eliniz çabuk ise günde bir adet paspas örebilirsiniz. Her zaman tek çift ve tek çift olarak ilerliyorsunuz.

Paspas şekli marullanmasın diye sıraları iyi takip etmelisiniz.

penye ipten paspas

oval paspas nasıl örülür,penye ipten paspas yapımı anlatımlı

oval paspas nasıl örülür,penye ipten paspas yapımı anlatımlı

oval paspas nasıl örülür,penye ipten paspas yapımı anlatımlı

oval paspas nasıl örülür,penye ipten paspas yapımı anlatımlı

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Oyuncak Bebeğe Saç Dikmek başlıklı makalemizde Bebeğe saç yapmak, Oyuncak bebeğe elbise dikmek ve Oyuncak bebeğe saç dikmek hakkında genel bilgiler verilmektedir.

BUNA BAKTINIZ MI?  Çamaşır Suyunun Sarı Lekesi Nasıl Çıkar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git