Penye İpten Kalp Sepet Yapımı

Penye İpten Kalp Sepet Yapımı
7 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 489 kez okundu.

Sevdiğiniz birine el emeği göz nuru hediye vermenin tam zamanı ! Son zamanlarda çok kullanılan penye ipleri sadece satın alarak değil geri dönüşüm yaparak da elde edebilirsiniz. Eski penyelerinizi küçük küçük keserek penye ipi elde etmiş olursunuz. Penye ipten kalp sepet yapımı için gerekli malzemeler penye ip ve 9 numara tığ.

Penye ipten kalp sepet yapılışı , büyüklüğünü kendiniz ayarlayabilirsiniz bu da kaç tane zincir çekeceğinize bağlıdır. İşe on iki zincir çekerek başlıyoruz ve ardından bir adet daha çekip dibine bir kez daha tığ batıyoruz ve sık iğne yapmış oluyoruz. Ve altı tane sık iğne yapıp on ikiyi ikiye bölmüş oluyoruz.

Sonra tam ortadan iki zincir çekip tam ortaya batıyoruz ve diğer zincirlerin içini doldurmaya devam ediyoruz. Böylelikle fark edeceksiniz ki kalp şekli çıkmış oluyor. Köşeyi dönüp üç sık iğne yapıyoruz böylelikle kolay bir şekilde dönmemizi sağlayacak.

BUNA BAKTINIZ MI?  Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konulur

Sepetin kalan kısmı için videolar izleyebilirsiniz ben başlangıcı hakkında bilgi vermek istedim.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Örgü Ev Ayakkabısı Yapımı başlıklı makalemizde örgü ayakkabı, örgü çocuk ayakkabısı ve örgü ev ayakkabısı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git