peçete tekniği nasıl yapılır


Peçete ile eşya süsleme sevilen çalışmalar arasında yer alıyor. Transfer, dekupaj ve stencil gibi işlemleri yapmayı çok sevdiğim için bu işlem hakkında detaylı bilgi vermek istedim. Ahşaba, cama dilediğiniz her yere bu tekniği uygulayabilirsiniz.Desenini beğendiğiniz peçeteyi alıp saklamayı unutmayın bir gün lazım olabilir. Örneğin ; sehpa süsleme,tepsi süsleme hatta saksı süsleme de karşınıza çıkabilir.

Ahşaba Peçete Yapıştırma Nasıl Yapılır ?

Bu konu için aşağıya videoda ekledim dilerseniz videodan da yararlanabilirsiniz. Peçete yapıştırma tutkalı,fırça,makas yeterli. Boyadığınız nesneyi iyice kuruttuktan sonra peçete yapıştırma işlemine geçebilirsiniz. Peçete tekniği için her zaman açık renk boya yapılmalıdır. Peçeteden istediğiniz desenleri kesip çıkartıyoruz.Peçetenin alt katmanlarını çıkartıp sadece üst kısmını bırakıyoruz ve bu katı yapıştırıyoruz sadece. Peçeteleri alana koyup üstlerine tutkalı iyice sürüyoruz. Ortadan dış kenarlara doğru sürün ve yapıştırın .Son olarak da iyice kuruduktan sonra vernik atıp işlemi bitirebilirsiniz.

Cama Peçete Dekopaj Nasıl Yapılır

Malzemeler ; ince uçlu fırça,dekupaj tutkalı,cam boyası, makas ve fırça (boya için ) Öncelikle deseni peçeteden çıkartın yani kesin. Ardından peçeteyi katlarına ayırın ve en üst katı alın. Cam objenin her zaman dış tarafı yani kullanılmayacak olan tarafı dekopaj yapılmalıdır. (kavanozlarda dış kısım tepsilerde alt kısım gibi) Peçeteleri tepsiye yapıştırıp ardından boyama yapabilirsiniz. Cama yapılan peçete dekupaj işleminde önce dekupaj yapıp sonra boya yapıyoruz. Bu önemli bir durum.

Bu uygulama için de bir video ekledim daha detaylı anlatıyor bayan arkadaşımız kendisine buradan teşekkür ediyoruz.

Cama dekupaj yaparken bazı boyaların fırınlanması gerekiyor boyayı aldığınız yere sormalısınız fırınlanma gerekmeyen boyalar var onlar daha rahat kullanılıyor. Cam obje için hala ne yapacağınıza karar veremediyseniz ayan efekti de var çok güzel ve zengin duruyor obje bunu da tavsiye ederiz.

Görsellerde de görüldüğü gibi her yapılan işlem ayrı bir sevimli ayrı bir şık olmuş. Mutfağınızın uyumuna ve kendi zevkinize göre renkleri seçebilirsiniz. Uygulama için tutkal 6 ile 8 tl arası peçete masrafı size kalmış evden de kullanabilirsiniz yani çok fazla para harcamanıza gerek yok.

Etiketler:

peçete tekniği nasıl yapılır Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Aysel dedi ki:

    Deniz temalı saksı çok Harika ve yaratıcı 🤩

  2. Mukadder karasu dedi ki:

    Çok faydalı bir uğraş. Aynı zamandada kolay

  3. Neseirmak birinci dedi ki:

    Harika bir site valla neler ogrendim

Sayfa başına git