Parke Boyama İşlemi Nasıl Yapılmalı

Parke Boyama İşlemi Nasıl Yapılmalı
13 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 2.445 kez okundu.

Parke Boyama İşlemi Nasıl Yapılmalı

Başlık aslında parke boyanır mı sorusunun cevabı burada diye yazacaktım ev daha doğru olurdu ama anlatımını da yapacağım için değiştirdim. Merhaba hanımlar boyama işlemini öyle sevdiniz ki dolaplar bitti parkelere geçtiniz yahu. Temizlik önceden boya badana idi en fazla koltuk döşemelerini değiştirir aman evim ne güzel oldu havasına bürünürdük şimdi ise dolapları, koltukları,üniteleri derken parkeleri boyamaya başladık. Kendim henüz yapmadım ve yapmayı da düşünüyorum çünkü örnekleri canlı görünce inanamadım . Eskiyen parkeler hanımlar için mutsuzluk için neden sebebi oluştururken artık bu sorun olmaktan çıkıyor.

Parke boyama işlemi çok da zor olmayan sadece zaman isteyen bir işlem çünkü boyanan parke üzerinde gezinme olmayacağı için boyadığınız parkelerin bulunduğu odada bir gün gezinmemeniz gerekecek. Gelelim parke boyama işlemine ama önce malzemeleri yazalım polisan x1 boya ve boyanın rengi size kalmış aşağıda bulunan örnekte beyaz üzerine budak çalışması yapılmıştır bunun için gerekli malzeme ise budak aparatı ve budak rengini ne renk istiyorsanız o renk rich marka boya.

BUNA BAKTINIZ MI?  Tuvalet Taşı Boyama

Boyama işlemi şöyle yapılmalı;

Önce yüzey temizlenmeli ve pürüz varsa zımparalanmalı sonrasında astar atılıp beklenmeli ve kuruyunca ikinci kat atılmalı dilerseniz tek katta yapabilirsiniz ama iki kat daha sağlam oluyor budak çalışmasını yapacaksanız boya kuruyunca yapmalısınız ve en son kat ise vernikleme oluyor. Aşağıda bulunan resimlerden örnek alabilirsiniz kendinize.

Kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan Ayakkabı Rengini Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git