Palet İle Dekorasyon


Palet İle Dekorasyon

Palet keşfedilmeden önce sadece büyük marketler için ürün taşıma işlemi görürken şimdi her eve lazım diyebilirim. Paletten köşe koltuk,paletten tv ünitesi,paletten koltuk,paletten sehpa yapımı ve daha bir çok şey yazabilirim sizlere ve birkaçını da açıklayacağım. Elinize palet geçtiyse eğer bahçenize köşe koltuk yapabilirsiniz ya da büyük balkonunuz varsa oraya da koltuk ya da köşe koltuk olabilir.

Sehpaya ihtiyacınız varsa sehpa da olabilir ama kötü görünür diye düşünmeyin ayaklarını paletten üzerini camdan ya da mdfden de yapabilirsiniz. Şu ana kadar en çok gördüğüm köşe koltuk olduğu için ilk olarak paletten köşe koltuk yapımını anlatmak istiyorum.

Paletten köşe koltuk yapımı için öncelikle köşe koltuğunuzu koyacağınız yerin ölçüsüne göre palet ayarlamalısınız ve yeriniz çok büyükse sorun yok elinizde ne kadar palet varsa o kadar kullanabilirsiniz. Bir köşe koltuk için en az 9 adet palet gerekiyor büyüklere ise 12-15 arası diye düşünüyorum. Sadece oturma yeri değil sırt kısmına da palet koyacağımız için fazla gerekebilir. İkinci olarak da boya ve rulo fırça eğer dilerseniz de vernik ki daha sağlam olması için vernik bence gerekli.

Paletten sehpa yapımı için ise iki adet palet yeterli ve dilediğiniz şekilde de boyayabilirsiniz. Aşağıda bulunan görseldeki ürünlerin hiçbiri netten alıntı değildir hepsi çevremdeki insanların yapmış oldukları el emekleri.  Paletten masa, paletten salıncak dahi var.

En çok dediğim gibi bahçe ya da balkonuna paletten köşe koltuk yapanlar var ve yapımı da çok da basit.  Dilerseniz paletten ayakkabılık da yapabilirsiniz. Eğer daha önce bu tarz bir uygulama yaptıysanız bizimle paylaşabilirsiniz.

Soru ya da görüşleriniz bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git