Oyuncak Kutusu Yapımı


Oyuncak Kutusu Yapımı

Çocuk olan her evde neşe olduğu gibi oyuncak da var elbet. Oyuncak az olan neredeyse hiç bir ev  görmedim hele ki kış aylarına girince çocuklar sıkılmasın diye sürekli oyuncak alıyoruz ( tvlerde sürekli çok oyuncak kötü demelerine rağmen alıyoruz…) Oğlumun legolarını saklama kaplarına , buzdolabı poşetlerine … çok yere koydum ve onalrı toplamaktan gerçekten bıktım ama en çok onlarla oynadığı için başka bir çözüm ürettim oyuncak bir oyuncak kutusu böylelikle oğlum legolarını toplarken yardım etmeye de başladı (çok şükür)

Evde Oyuncak Kutusu Yapımı

Evde oyuncak kutusu yapma işlemine başlamadan önce gerekli malzemeler ; beş litrelik iki adet pet şişe, eski çarşaf ya da eşya olabilir ve süsleme size kalmış. Öncelikle pet şişelerin üst kısımlarını düzgün şekilde kesiyoruz. Ardından çarşafı pet şişeleri tamamen kaplayacak şekilde ölçü alıp (ben iki kat yaptım ) kesiyoruz ve dikiyoruz. Dikdörtgen şeklinde (ben 15*30 ölçülerini aldım ) bir parça daha  kesip içine çorap gibi eski eşyaları koyuyoruz ve dikiyoruz.

Fil Görünümü vermek için hortum yapıyoruz ve hortumu yine çarşaf ya da eski eşyadan temin ediyoruz . Kulak ,kirpik kaş göz aşağıdaki görselden bakarak yapabilirsiniz. Fil görünümlü oyuncak kutusu hem oyuncak şeklinde olduğu için çocuğunuz oyuncak olarak da oynayabiliriz.

Eğer soru ya da görüşleriniz varsa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Oyuncak Kutusu Yapımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. paspas dedi ki:

    özellikle ilk çocuğu olan kişiler bim marketten ne bulursa alıyor.. her bir yere gittiğimizde adamın yeni oyuncakları oluyor.. nerde bu bu bolluk bilmem… eskiden böylemiydi..
    şimdi koyaccak yer bulamıyoruz birde onun için özel olarak uğraşıyoruz.

Sayfa başına git