Orta Sehpa Boyama


Boyama işlemi için artık zımpara yapmaya bile gerek duyulmuyor . Mobilyalar değişince evde bulunan dekor ya da yenilenmeyen ürünler de aralarında sırıtabilir. Boyama işlemi yaparak eşyalarınızla uyumlu hale getirebilirsiniz ya da eskiyen eşyalarınızı boyayabilirsiniz. Çizik ya da vuruk varsa zedelenen yere zımpara yapıp ( çok az ) boya işlemine geçebilirsiniz.

Orta Sehpa Boyama

Orta sehpa boyama işlemi için gerekli malzemeler ; boya ,fırça ve eğer dekupaj yapmayı düşünüyorsanız dekupaj kağıdı ve dekupaj tutkalı,stencil düşünenler ise stencil kağıdı almayı unutmayın. Orta sehpa boyamak için öncelikle astar kat atmalısınız. Astar kat için ise ; özel astar boyasından varsa kullanabilirsiniz ya da su bazlı boyayı biraz sulandırarak bu işlemi halledebilirsiniz.

Dilerseniz düz renk boyayabilir iken dilerseniz rölyef pasta ya da budak çalışması gibi şekiller ile de süsleyebilirsiniz. Bu gibi çalışmalar için sitemizde ayrı ayrı sayfalar da detaylı anlatımlar bulunmaktadır.

Sehpada ki işlemlerin tümü bitmeden vernik atmayın. Vernik en son işlemdir. Örneğin;  stencil ya da dekupaj yapıp daha sonra vernik atmalısınız.

 

Etiketler:

Orta Sehpa Boyama Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Budak deseni nasıl veriliyor acaba

Sayfa başına git