Orkide Saksısını Değiştirme

Orkide Saksısını Değiştirme
6 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 347 kez okundu.

Orkideler önceden çok pahalı idi ve her evde bulunmazdı şimdi ise gittiğim her salonu süslüyor fakat ;herkes orkide bakmak konusunda bilgili değil. Orkide nem seven bitkidir ve her ev de yaşamayabilir. Eğer evinizde orkide varsa ve doğalgaz gibi havayı kurutan ısıtıcılar ile ısınıyorsanız işiniz biraz zor.

Orkide doğal gaz ile ısıtılan evde eğer nem makineniz varsa makinenin durduğu alan da yok ise mutfakta bakımını yapın. Yaz da kış ta en sevdiği yer mutfaktır fakat biz salonda tutuyoruz. Şu ana kadar toplam dört adet orkide aldım birinin bakımını bilmediğim için maalesef hemen soldu. Nedeni ise her gün sulardım orkide ise her gün sulanmayı asla istemeyen bir çiçek türüdür.

BUNA BAKTINIZ MI?  Örgü Bot Nasıl Yapılır

Nemi çok sevdiği için nemli ortamda daha çabuk büyür. Orkide saksısını değiştirirken kabın şeffaf olmasına dikkat edin çünkü ışık geçirmeli.  Kap değiştirirken çiçeğe zarar vermeden önceden hazırladığınız orkide topraklı saksıya orkide gövdesini yerleştirip üzerine biraz daha toprak ekleyip can suyu verin ve işlem bitmiştir.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Evde Koltuk Kaplama İşlemi Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizde evde koltuk kaplama, koltuk nasıl kaplanır ve köşe koltuk kaplama hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git