Orkide Saksısını Değiştirme


Orkideler önceden çok pahalı idi ve her evde bulunmazdı şimdi ise gittiğim her salonu süslüyor fakat ;herkes orkide bakmak konusunda bilgili değil. Orkide nem seven bitkidir ve her ev de yaşamayabilir. Eğer evinizde orkide varsa ve doğalgaz gibi havayı kurutan ısıtıcılar ile ısınıyorsanız işiniz biraz zor.

Orkide doğal gaz ile ısıtılan evde eğer nem makineniz varsa makinenin durduğu alan da yok ise mutfakta bakımını yapın. Yaz da kış ta en sevdiği yer mutfaktır fakat biz salonda tutuyoruz. Şu ana kadar toplam dört adet orkide aldım birinin bakımını bilmediğim için maalesef hemen soldu. Nedeni ise her gün sulardım orkide ise her gün sulanmayı asla istemeyen bir çiçek türüdür.

Nemi çok sevdiği için nemli ortamda daha çabuk büyür. Orkide saksısını değiştirirken kabın şeffaf olmasına dikkat edin çünkü ışık geçirmeli.  Kap değiştirirken çiçeğe zarar vermeden önceden hazırladığınız orkide topraklı saksıya orkide gövdesini yerleştirip üzerine biraz daha toprak ekleyip can suyu verin ve işlem bitmiştir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git