Örgü Poşetlik Yapımı


Poşetlik olmadığı zaman mutfağımda iş yaparken resmen zorluk çekiyorum. Yemek yaparken çöpte poşet gerekiyor ya da bir malzemeyi poşet içerisine koymam gerekebiliyor bu yüzden poşetlik de bulunan poşetleri almak her zaman daha kolay oluyor ve poşetliklerin cicili bicili olması da mutfağımızı daha sevimli kılabiliyor.

Örgü poşetlik yapımı örgü bilenler için çok basit bilmeyenler için de tabii ki çok zor mesela ben hiç bilmiyorum bana zor geliyor ama şimdi videolu anlatımlar var ve her şeyi tane tane anlatınca zorlanmıyoruz. Benim poşetliğim mor ve düz şu an için fakat ; görsellere bakınca ben de yeni bir şeylere denemeye karar verdim umarım becerebilirim.

Keçeden poşetlik de yapabilirsiniz bunun için el becerisine gerek olmadan basit bir şekilde yapabilirsiniz. Örme poşetlik için ip ve tığ ya da şiş gerekli.

Penye ip çıktı çıkalı bir çok şey yapıyorlar poşetlik de yapabilirsiniz. Önceden hanımlar birbirlerinden örnek alarak bir şeyler örmeye çalışırdı şimdi ise internetten her şeye ulaşabiliyoruz.

video dışında örgü bilen bayanlar örnek görsellere bakarak da fikir edinebilirler diye düşünüyorum. Soru ya da görüşleriniz için bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git