Örgü Kalp Yapımı Anlatımlı


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Örgü kalp motifi yapmak isteyen hamarat hanımlara yardımcı olabilmek için detaylı olarak yazmak istedim ve video da ekledim. Örgü kalp yapımı örgü yapmayı yeni öğrenen hanımlar için önemli bir motif nedeni de yaptıkları el işlerini süslemek için bu tarz motifler kullanmaları çok önemli. Örgü motiflerin hepsinin farklı ölçüleri bulunur bu yüzden bu motifleri daha önce yapmış olan  tecrübeli hanımlardan yardım almak gerekir.

kalp motifi nasıl örülür

Kalp motifi görsellerde ve video da anlatıldığı gibi öncelikle 8 zincir çekip halka oluşturularak başlanır. Halkanın içine otuz adet ikili trabzan yapılarak devam edilir yani tığı battığınız yere iki adet örgü yapmalısınız. Daha sonra dört zincir çekip yandaki trabzana iki adet yalancı trabzan yapılır.

Örgü gibi işlemler genellikle resim ve video olarak anlatımla daha iyi yapıldığı için başlangıcı hakkında biraz yazmak istedim.

Tığ işi Kalp Nasıl Yapılır

Yukarıda belirtmiş olduğum kalp motifi tığ ile yapılıyor. Motif minik olduğundan ince tığ ile yapmanızı tavsiye ederim. Görseler ve video Habibe hanıma aittir. Ellerine sağlık motifi çok güzel olmuş. Siz de bu tarz el emeği örgüler yapmayı seviyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz. Soru ya da görüşleriniz için bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Örgü örmenin insanlara psikolojik açıdan iyi geldiği araştırmalar yapılarak kanıtlanmıştır , örgüyü bilmeye gerek yok teknolojiden ve böyle hem yüreği güzel hem de hamarat hanımlardan destek alarak her şeyi başarabilirsiniz.

Örneğin ; hiç örgü yapmamış olmama rağmen videolardan destek alarak salonuma örgü puf yapmıştım. El emeği yapılan her şeyin değeri daha yüksektir bunu da unutmayın.

Diğer motifleri de yavaş yavaş ekliyorum bu yüzden sitemi takip etmeyi unutmayınız.

Etiketler:

Örgü Kalp Yapımı Anlatımlı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Mukadder Karasu dedi ki:

    Çok seviyorum patikleri yastıkları örgü çiçeklerle süslemeyi. 💞

  2. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Boyamadan anlamıyorum ama örgü benim işim.Örgü benim için en iyi stres atma aracı.Kışın tanıdığım herkese bere örüp hediye ederim.

  3. Mukadder Karasu dedi ki:

    Havalar ısındı ama önümüzdeki kış için hazırlıklar yapılmalı tabiki

Sayfa başına git