Örgü Ev Ayakkabısı Yapımı


Kış ayı geldi  çattı ve örgüler ellere çoktan alındı bile. Örgü atkılar bereler yapıp dışarıyı düşündük fakat bazen ayaklarımız evde de üşüyebiliyor bu yüzden örgüden ayakkabı yapma zamanı diyerek size de fikir sunmak istedim. Örgü ev ayakkabısı oldukça basit hem de çok sıcak tutuyor. Öncelikle eski terlik ya da ayakkabınız varsa tabanını ayırdıktan sonra atarsanız taban size tekrar ayakkabı olarak geri dönecektir.

Örgü ayakkabı yapımı için gerekli malzemeler eski ayakkabı ya da terlik tabanı,yün ve şiş ya da tığ. Aşağıdaki görsellere bakarak kendinize fikir edinebilirsiniz. Çevrenizde örgüyü iyi bilen bir teyzeniz varsa yaşadınız bu görseller ile size bir ayakkabı yapmasını isteyebilirsiniz.

Ev botu ya da ayakkabısı dışarıda çok satılıyor fakat bu örgü olduğu için hem daha sıcak tutuyor hem de çok şık duruyor. Örgü genellikle bebekler için yapılıyor fakat büyükler için de yapılınca gayet güzel oluyorlar. Eğer eski ayakkabı ya da terlik yoksa hazır keçe taban alabilirsiniz.  Keçe tabanını önce delgeç ile delikler açmalısınız ki daha rahat örülebilsin.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git