Örgü Bot Nasıl Yapılır


Kış gelince hamarat hanımlar yünleri alıp ne yapacaklarına karar verdiler bile fakat ;  aşağıda bulunan görsellere bir göz atmaları ile fikirlerinin değişeceğine eminim :) Örgü botları kimsede görmedim dışarıda bu yüzden çok şanslıydım çünkü; teyzem bu işin prof . olup her istediğimi örerdi, ben küçükken tabii.

Örgü botları görünce inanılmaz mutlu oldum çocukluğum aklıma geldi kırmızı minik örgü botlarımla dışarı çıkınca herkes hayran hayran bakardı botlarıma. Örgü bot yapımını teyzeme danışıp sizlerle paylaşmak istedim. Teyzeme göre çok kolay olan bu yöntem bana çok çok zor geldi çünkü; örgü hiç sevmem ve hiç de beceremem.

Eğer siz böyle bir şey yapmayı düşünüyorsanız gerekli malzemeler ; bot tabanı,tığ,şiş ve yün. Örnek olarak ne model yapacağınız size kalmış. Gelelim örme bot yapımına ;  Tabanı ayakkabıdan söküp temizlemekle başlayın ve çuvaldız veya kalın bir iğneye tabanın etrafını delin dikme kolaylaşsın tabanı örmeye başlayın taban seviyesine geldiğinizde tabanı ve ördüğünüz parçayı birleştirin silikon alt köşe kısımlarını yapıştırın iple deldiğiniz ayakkabı çevresini dikin ve ayağınıza ve modeline uygun örmeye devam bu tığ işi örgü içindi.

Taban nerede bulurum derseniz cevap basit eski ayakkabınızın tabanını çıkartmayı deneyin.

Hasır iple patik gibi uzunca örüp düzgün dursun diye tutkala batırıp çıkarsam sonrada kuruyunca topuklu bir tabana yapıştırıp en son çizmenin üstünü çiçek yada yaprakla süsleme yapıp da örgüden de kurtulabilirsiniz. Bu da ikinci bir yöntem.

Eğer soru ya da görüşleriniz olursa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Diğer hobi ve uygulamalar için sitemizi takip edebilirsiniz. Yün botlar ile bu kış ayaklarınız sıcacık kalacak.

Etiketler:

Örgü Bot Nasıl Yapılır Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. orguvakti dedi ki:

    İki Şişle Süper Kolay Bot Patik Modeli Yapılışı Videolu Açıklamalı moda hobi hobby örgü…

Sayfa başına git