Örgü Basit Yelek Yapımı

Örgü Basit Yelek Yapımı
12 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 487 kez okundu.

Örgüyü herkes bilmeyebilir ama benim gibi heves edenlerdenseniz bu gibi basit şeyler ile başlayarak tecrübe edebilirsiniz. Basit bir yelek yapımı eğer evladınız varsa hem ona hediye olur hem de bir başlangıç. Örgü bilenler için ise zaman geçirmek ve kısa zamanda yelek açığını gidermek için iyi bir iş çıkarmış olursunuz. Basit yelek yapımı için gerekli malzemeler şiş ve yün.

Aşağıda bulunan modelin başlangıcı 37 ilmektir. Lastik için 5 sıra haraşo ve etek lastik modeli için de beş sıra haraşo yapılması gerekli. Eteklerin çizgili olması için  sıra düz ve bir sıra haraşo olarak ve dilerseniz iki renk ile yapabilirsiniz. Yelek arkası için ilmek sayısı  olmalı ve eteklere yine  sıra haraşo yapılmalı.

BUNA BAKTINIZ MI?  Kozalaklardan Neler Yapılır?

Yukarıda verdiğim ilmek sayıları bir yaşına kadar giyebilir bir ölçüde verilmiştir. Örgü iplerini ve renklerini kendiniz seçebilirsiniz . Petek örgü bebek yeleği ya da tunus işi bebek yeleği gibi bir çok isimde örgü türü bulabilirsiniz.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Kar Küresi Yapımı başlıklı makalemizde el yapımı kar küresi, evde kar küresi yapımı ve kar küresi içine ne koyulur hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git