Organik Bulaşık Makinesi Tableti Yapımı


Bulaşık makineleri var olduğundan beri bir çok bayandan icat eden şahıs için dualar ettiğini duydum. Bulaşık makineleri var olduğundan beri de bulaşık makineleri için deterjan elbette var. Önceden toz deterjandı sonra tablet olarak ve en son da sıvı deterjan olarak yenilendi fakat sıvı olanını kullanmaktan pek memnun kalmadığım için tablete geri dönenlerdenim.

Yediğimiz içtiğimiz son zamanlarda  gittikçe bozuluyor ve her şeye hile karışıyor. Hal böyle olunca da biz de daha organik ne alabiliriz nasıl alabiliriz ve tabi ki ne kadara alabiliriz gibi araştırmalar yapar olduk. Hamarat hanım arkadaşlarımız deterjan konusuna kadar gelip organik bulaşık deterjanını kendileri yapıp içleri bir o kadar rahat şekilde kullanıyorlar.

Evde Bulaşık Makinesi Tableti Yapımı

Bulaşık makinesi deterjanı yapımı için gerekli malzemeler ; karbonat limon tuzu ve sirke . Tablet yapımı için ise;  1 yemek kaşığı sirke yarım yemek kaşığı limon. Tuzu ise yarım yemek kaşığı koyuyoruz . Karbonat ise yarım yemek kaşığı ve deterjan gözüne koyuyoruz.

Ev yapımı doğal bulaşık makinesi deterjanı yapımı

Feridun Konak beyin tarifine göre ise ; bir su bardağı karbonat,bir su bardağı çamaşır sodası,bir yemek kaşığı limon tuzu,bir yemek kaşığı kaya tuzu,bir damla limon yağı . Hepsini karıştırdıktan sonra deterjan haznesine bu karışımdan iki çorba kaşığı koyuyoruz. Böylelikte yağ lekeleri bile çıkıyor.

Bulaşık makinesi deterjan yapımını Erkan şamcı ve feridun kunak bey ve meltem açıkel ayrıntılı olarak tarif etmiştir. Aşağıdaki video da evde bulaşık deterjanı yapımı erkan şamcı nın tarifi bulunmaktadır.

bulaşık makinesi deterjanı yerine ne kullanılır sorusuna cevap olarak tarifleri vermiş bulunmaktayız.

Erkan bey tarifinde kimyasal deterjan ile yıkanan bulaşıkların durulanması için çok fazla suya ihtiyaç olduğunu söyleyip boraks tavsiye ediyor fakat boraks yurt dışında satılmıyor bu yüzden feridun beyin listesini de yazmak istedim.

Etiketler:

Organik Bulaşık Makinesi Tableti Yapımı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Mukadder Karasu dedi ki:

    Harika deterjanın ve parlatıcının kimyasal zararlarındanda kurtuluruz böylece

  2. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    hemen denicem herşeyde organiğe dönüyorum zaten

Sayfa başına git