Okul Sıralarını Boyama


Okul Sıralarını Boyama

Çocuklarımız okula gidince bir evimiz de okul olur bu yüzden de sınıfı temiz mi, sırası sağlam mı rahat mı her şeyi düşünürüz. Sıralar bazen sorunlu olabiliyor mesela ; ayakları oynayabiliyor ya da üzeri çok pis ve çizik dolu da olabiliyor. Eğer sıranın boyanması gerekli diye düşünüyorsanız evladınız için siz de bir şeyler yapabilirsiniz.

Okul sırası nasıl boyanır diye  duyarlı bir öğretmen arkadaşım bir soru sorunca bende yardım etmek için anlattım. Okul uzakta olmasa ben de yardım etmeyi çok isterdim ama maalesef olmadı. Sıralar boyanınca inanılmaz bir şekilde öğrencilerin de verimliğinin arttığını söyledi arkadaşım hem de daha severek geliyorlarmış okula.

Okula gitmeyi sevmeyen bir evladınız varsa bu da bir yöntem olabilir okula gitmesi için örneğin ; en sevdiği  renge sırasını boyarsanız belki okulu sevebilir. Okul sırası boyama işlemi için gerekli malzemeler boya ve rulo. Ayaklarını da boyayacaksanız ayakları için çekiçlenmiş boya gerekli.

Okul sırasını boyama işlemi için dört kat boya yapmak gerekebilir. İlk kat için boyayı 3/2 oranında ve ikinci kat için 3/1 oranında sulandırmalıyız. Üçüncü katta ise sulandırma yapmadan boyamalıyız. Her kat için bir gün kurumasını bekleyiniz.

Öğrenciler için yapacağınız bu süpriz için sıraları rengarenk boyayabilirsiniz ve o gün dersi en iyi dinleyenleri en sevdikleri renkte olan sıraya oturacağını söylerseniz derse katılım artabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git