Okul Çantası Nasıl Boyanır


Okul Çantası babamın anlattığına göre önceleri tahtadanmış ve taşıması çok da kolay olmazmış çünkü ; sırt ağrısı yaparmış . Şimdi okul çantaları çok fazla düşünülerek ve çok rahat eşya taşımak amacıyla yapılıyor. Okul çantaları rahatlık amacıyla ne kadar fazla düşünülse bir o kadar da pahalılaşıyor tabi. Her sene değişen moda gibi çocuklar da her sene değişen çizgi film karakterleriyle çantalar da kıyafetlerde her şey de farklılık isteyebiliyor işte bu yüzden anneler bir şeyler düşünmek zorunda kalabiliyorlar 🙂

Her sene farklı çanta almak biraz masraflı olabiliyor bu yüzden çantayı boyama gibi işlemlerden geçirerek yenilemek mümkün. Boyama stencil yapmak,sticker yapıştırmak ve daha bir sürü şey ile çanta yenileme işlemini yapabilirsiniz.

Çanta Nasıl Boyanır

Çanta boyamak için öncelikle çantanın ham maddesini önemsemeliyiz yani keçe mi, kumaş mı bunlar boyamak için önemli. Su bazlı boyalar ile çanta boyamak çok kolay.

Çanta boyamak için gerekli malzemeler ; su bazlı boya,fırça . Eğer süsleme yapmak istiyorsanız malzemeler size kalmış.

Aşağıdaki görselde bulunan çanta daha önce fenerbahçe renklerinde imiş ve çocuk büyüyünce de ayakkabı rengine uydurmak için annesi safran rengine boyamış. Artık yeni çıkan su bazlı boyalar ile her şeyi boyamak mümkün. Siz de bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Boya çanta yıkanınca çıkar mı

Çanta boyandıktan sonra yirmi gün kadar yıkanmamalı ve eğer yıkanacak sa elde yıkama yapmalısınız. Elde yıkama yapılan boyanmış çantalar da bir bozulma olmaz.

Çantayı boyadıktan sonra üzerinde stencil gibi çalışmalar yapıp çantanızı daha renkli hale getirebilirsiniz. Boyanan çantaya vernik işlemi yapmayınız. Çanta tam renk alana kadar boyamalı ve her kat için bir gün kurumasını beklemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git