Nutella Kavanozundan Baharatlık Yapımı

Nutella Kavanozundan Baharatlık Yapımı
29 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 795 kez okundu.

Her evde olmazsa olmaz olan fındıklı kahvaltılık çikolatalar bitince kavanozları ya atarız ya da baharatlık için kullanırız. Baharatlık için de şık bir takım yapmak istiyorsanız aşağıdaki görsellere bakarak fikir edinebilirsiniz.

Nutella kavanozundan baharatlık yapımı için gerekli malzemeler; boya, ponpon fırça ve dekupaj yapacaksanız dekupaj kağıdı. Kavanozu iyice yıkayıp kuruttan sonra boyama işlemine başlayabilirsiniz. İlk kat attıktan sonra bir gün bekleyin ve en az üç kat boyama yapmalısınız. Son olarak ise vernik atmanız gerekiyor. Vernik atılmayan işlemlerin sonucu hüsran olabiliyor.

Aşağıda bulunan yaprak görseli için gerçek yaprak kullanılıp bantla kavanoza yapıştırıldıktan sonra boyama işlemine başlayabilirsiniz. Ben gerçek yaprak kullandım fakat arkadaşım başka şekilde yapmış ve bana şöyle anlattı ;

BUNA BAKTINIZ MI?  Tezgah Boyama

Kağıda altı tane aynı boyutta yaprak deseni çizdim kestim onları her birini bir kavanozun üzerine boyarken koydum ponpon fırça ile boyayı kağıdın kenarlarına vurdukça kağıt zaten boyadan ıslanıp yapıştı etrafını boyadım kuruyunca kağıtları söktüm.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Portmanto Nasıl Boyanır Resimli Anlatım başlıklı makalemizde portmanto boyama, portmanto nasıl boyamalı ve portmanto yenileme hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git