Normal Tülden Kruvaze Tül Nasıl Yapılır


Normal Tülden Kruvaze Tül Nasıl Yapılır

Evinizde kullandığınız tüller uzun boyda ise kruvaze tül yapabilirsiniz. Kruvaze tüllerin fiyatları diğer tüllere göre çok daha pahalıdır nedeni ise kruvaze tül yapımına çok fazla tül gitmesidir. Eğer tüllerinize şekil vermek ya da yenilemek istiyorsanız gelin başlayalım.

Yalancı Kruvaze Tül Perde

Başlığı atarken pek hoşlanmadım ama sorular genellikle çakma kruvaze tül perde ya da yalancı kruvaze tül nasıl yapılır diye olduğu için bu şekilde yazmak zorunda kaldım. Elinizde iki adet aynı boy da tül varsa işiniz çok kolay eğer yoksa da sepetlere atılan ucuz tüllerden iki tane almanız yeterli. Tülünüz hem çok uzun hem de çok geniş ise de terziye gidip ikiye kestirirseniz işlem tamamdır.

Mekanizmasız Tül Perde Yapımı

Bizim yapacağımız tül mekanizmasız olacak çünkü ; mekanizmalı tülleri ancak tül satan kişiler yapabilir. Kruvaze tül yapımı için gerekli malzemeler; iki adet aynı en ve boy da tül ve iki kenara takılacak olan çiçekler yani braçol. Tülün bir tarafını elimize alarak duvara doğru aşağıdan yukarı kaldırıp tam ortadan çiçek ile tutturuyoruz ve diğer tarafa da aynı işlemi yapınca göreceksiniz ki kruvaze tül perde işlemi tamamlanmış.

Kruvaze tül varsa evinizde yıkama işlemi için sakın mekanizmasına dokunmayın. İplerin geçtiği boncuk gibi şeylerden ipleri çözerek tülü cırt cırtlı yerlerden çıkararak yıkama yapmalısınız ben bir defa mekanizmayı bozmuştum tavsiye etmiyorum .

Eğer soru ya da görüşleriniz olursa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git