Neler Geri Dönüştürelebilir?

Neler Geri Dönüştürelebilir?
24 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 562 kez okundu.

Neler Geri Dönüştürelebilir?

Geri Dönüşüm eski eşyaları boyayıp,dikip ya da kesip gibi işlemler ile tekrar kullanılır hale getirme işlemidir yani eski olan tüm eşyaları geri dönüştürebiliriz. Geri dönüştürme işlemi için eski eşyanın nelere ihtiyacı olduğunu belirledikten sonra bu eşyaları temin edip uygulama işlemine geçebiliriz. Uygulama işleminde eğer eşyanın boyanması gerekiyorsa boyarız eğer kesip biçip başka amaç için kullanacak isek biz de kesip biçeriz.

At çöpe gitsin sözünü çok duydum fakat ; hiç dinlemedim ve her defasında at çöpe dediğim nesne bu muydu diye sordular. Bir nesneyi geri dönüştürmek çok zor değil. Örneğin ; tv ünitesi ihtiyacı olan arkadaşıma ailesi odası küçük olduğu için tv ünitesi almayı reddediyorlardı , o da kendi dolabını yan çevirip kapaklarını da tam tersi yöne monte edip kendi tv ünitesini kendi yaptı ve gayette güzel oldu.

BUNA BAKTINIZ MI?  Tuvalet Kağıdı Rulosundan Süs Yapımı

Her ürün geri dönüşebilir yeter ki kullanmanız gereken ürünü doğru seçin. Örneğin ahşap kapınız eskidiyse bu kapıya yağlı boya ile boyama yaparsanız kapı özelliğini kaybeder ve bir daha kolay kolay boyayamazsınız.

Geri dönüşüm aşağıya bir kaç görsel bıraktım hepsi eskiden başka bir ürün olarak kullanılırken şimdi başka amaç için kullanılıyor. Örneğin pirinç süzgeci eskiyince ip ,makas gibi araç gereçleri içine koyabileceğiniz bir kutu görevi görüyor.

Örneğin önceden kıyafet iken şimdi yastık olan eşyalar var yapımı da çok basit dikiş makinesi bile gerekmiyor.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Portmanto Nasıl Boyanır Resimli Anlatım başlıklı makalemizde portmanto boyama, portmanto nasıl boyamalı ve portmanto yenileme hakkında genel bilgiler verilmektedir.

BUNA BAKTINIZ MI?  Mutfak Dolabını Griye Boyama İşlemi

Etiketler:

Neler Geri Dönüştürelebilir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Tekerlekten bahçe için koltuk fikrine bayıldım

Sayfa başına git