Namaz İle İlgili Performans Ödevi

Namaz İle İlgili Performans Ödevi
22 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 514 kez okundu.

Namaz İle İlgili Performans Ödevi

Anaokuluna giden bir kızı olan arkadaşıma performans ödevi vermişler ve kızınla birlikte namaz nasıl kılınır etkinliği ile ilgili bir şeyler yap demişler. Arkadaşım da çok güzel şeyler üretmiş ve sonucunda mukavvadan namaz kılan bir adam yapmış ve daha bitmedi bu mukavva adam bildiğiniz namaz kılıyor 🙂

Aşağıda bulunan görsellerde ki gibi bir etkinlik yapmaya karar verdiyseniz eğer din kültürü performans ödevi için gerekli malzemeler şöyle ; mukavva, raptiye,boya ve fırça.

Namaz kılan adam yapmak için öncelikle mukavvayı seccade şeklinde olması için dikdörtgen olarak kesiyoruz ve uç kısımlarını püskül gibi göstermek için makas ile minik minik kesiyoruz. Daha sonra seccadeyi oğlumuz ya da kızımıza boyatıyoruz ve o boyama yaparken biz de namaz kılan mübarek adama geçiyoruz.

öncelikle baş kısmı için bir yuvarlak , gövde için görsele bakarak benzetmeye çalışın ve ayak için iki parça halinde mukavva’ya şekil veriyoruz.

Bu da ilginizi çekebilir  Vileda Sapından Lambader Yapımı

Namaz ile ödeviniz varsa eğer bu ödev bence çok güzel ve eğitici. Raptiyeleri oynatacağınız kısımlara güzelce taktıktan sonra namaza başlayabilirsiniz. Namaz kılan adam ya da kadın ödevi için arkadaşım çok güzel sözler duymuşlar umarım sizin ki de çok beğenilir.

Soru ya da görüşleriniz için yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz. Çocuğunuza namaz kılmayı sevdirmek için çok güzel bir yöntem bence.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Evde Koltuk Kaplama İşlemi Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizde evde koltuk kaplama, koltuk nasıl kaplanır ve köşe koltuk kaplama hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git