Mutfak Tezgahı Boyama


Mermer artık boyanabiliyor granit boyanamaz diye konu açmıştım daha önce şu an boyayan olmuş ama granit kendine özgü bir yapısı olduğu için atmalar yapabilir. Bunun için granit tezgah boyamayı düşünüyorsanız eğer yapım aşamalarına dikkat ederek işleme geçmelisiniz. Mutfak tezgahı boyama konusu nesnel bir konu malzeme  olarak tahta,granit,mermer gibi çeşitler bulunuyor tahta ise direk boyamaya geçebilirsiniz. Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum diğer malzemeler için ise önce astar kat şart. Astar kat için parlak yüzey astarı almalısınız.

Mutfak tezgahı nasıl boyanır?

Mutfak tezgahı boyamak için önce parlak yüzey astarı ile astar kat atmalısınız. Daha sonra ahşap boyar gibi devam edebilirsiniz. ilk astar katta 3 ölçek boyaya 2 ölçek su karıştırarak hazırlayıp boyuyoruz ve 24 saat sonra 2. Katta 3 ölçek boyaya 1 ölçek su karıştırarak hazırlayıp boyuyoruz  Bundan sonra ki tüm katlar istediğimiz rengi elde edene kadar kış aylarında 8 saat arayla 3 ölçek boyaya 1 ölçek su şeklinde olmalı, yaz aylarında 6 saat arayla olabilir .

En son olarak attığımız boya katından 1 gün sonra 5-6 saat arayla en az 2 kat vernik atıyoruz  Çatlama yapacağı için kesinlikle deriye vernik atmıyoruz Boyama işlemlerinden sonra 21 gün boyadığımız mobilyayı hassas kullanmaya dikkat ediyoruz.  Fayans, mermer, tezgah gibi yüzeylerde astar için h parlak yüzey astarı, vernik olarak ise taş vernik kullanmak zorundasınız nedeni ise diğer verniklerin zemine uygun olmaması.

mutfak tezgahı boyanır mı

Yeni çıkan su bazlı boyalar ile her yeri boyamak mümkün. Talimatlara uyulduğu takdirde siz de mutfağınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bir kaç kutu boya yeterli. Boya satışı yapmıyoruz sitemi tamamen bilgi verme amaçlıdır. İşleminizi yaparken bilir kişiye danışırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz. Her türlü yorum ve eleştiri için bize yazmayı unutmayın.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git