Mutfak tezgah arası folyo kaplama


Mutfak tezgahları arası bazen çok kullanışlı olmayabiliyor. Süslü taşlı şeylere aldanıp bir ton da para verip kullanışlı çıkmayınca hüsrana uğrayabiliyoruz. Mutfak tezgah arası kaplama işlemi çok basit aslında tezgah arası fayans ise direk işleme geçebilirsiniz . Kiracı olan hanımlar ise dilediği mutfak dolabını bulamayınca (ev sahipleri de değiştirmeyince ) boyamak ya da folyo ile kaplamak gibi işlemleri düşünüyor. Boyama işlemi her ev sahibi için uygun olmuyor. Ben olsam eski mutfak dolabımı boyayacak kiracının alnından öperdim herhalde 🙂

İşleme bir an önce başlayalım dilerseniz.

Yapışkanlı folyo ile fayans kaplama

Yapışkanlı folyolar fiyatları ile olsun görünümleri ile olsun daha bir çok özellikleri ile hayat kurtarıyorlar (biz kadınların hayatını tabii) Yapışkanlı folyo ile tezgah arası kaplamak çok basit bir işlem daha sonra mutfak dolabınızı da kaplama kararı bile alabilirsiniz.

Fayansları Folyo İle Kaplama işlemi için gerekli malzemeler; folyo ve fön makinesi. Fön makinesi bu iş için can kurtarıcı diyebilirim izlediğim bir kaç videoda sünger ile uğraşmak yerine fön makinesi ile şiş duran yerleri çok kolay şekilde düzeltebilirsiniz. Fayans ücreti büyüklüğüne göre değişiyor bir mutfak arası fayansı için 20-100 tl arası bir ücret tutabilir. Boyama derdi olmadan çünkü ; boyama işlemi için çok daha fazla uğraş ve sabır gerekiyor.

Folyo ile tezgah kaplama

Tezgah arasını yukarıda belirtmiş olduğum gibi kaplayabilirsiniz. Daha iyi yardımcı olabilmek için aşağıya bir video ekledim.

Yukarıdaki videoda bu hamarat arkadaşımız mutfak dolabının tamamını folyo ile kapladı evet zaman olarak bir gününüzü mutfağınız için harcayabilirsiniz. Sonucunda da yepyeni bir mutfak sahibi olursunuz.

Banyo dolabı , banyo fayansı dahi kaplayan kişiler gördüm folyoları suya dayanıklı olarak seçerseniz daha dayanıklı olurlar. Kaplama işi bitince temizliğinizi önceden yaptığınız gibi yapabilirsiniz (sünger ve deterjan)

Soru ya da görüşleriniz için bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git