Mutfak Köşe Takımı Boyama İşlemi


Mutfak Köşe Takımı Boyama İşlemi 

Mutfaklarda çok şık ve kullanışlı olan köşe takımları zamanla her şey gibi eskiyor. Eskiyen ürünleri atmak ve yenisini almak tek çare değil ve de maliyetli bir durum. Geri dönüşüm yaparak eski eşyalarınızı yenileyebilirsiniz. Mutfak köşe takımları genellikle deri kaplama oluyor bu yüzden deri kaplama kısmını dikkatle boyamalısınız. Rich marka boya ile takımınızı boyayabilirsiniz.

Öncelikle takımınızı temizleyiniz ve ardından boyama işleminin ilk katı olan astar kata geçebilirsiniz.  Astar kat için boyanızı 3/2 oranında sulandırınız.  Astar kat bittikten sonra ikinci kat için boyayı 3/1 oranında sulandırmalısınız. Her kat için bir gün kuruma için beklemelisiniz.

İşleminizde son kata geçtikten sonra boyanızın sulandırmadan direk uygulayınız eğer fırça yerine rulo kullanırsanız işleminiz daha güzel olur.

dekupaj ya da stencil gibi bir şey düşünüyorsanız masanıza boya işleminin bitmesinin ardından işlemlerinizi yapabilirsiniz ve bu işlemler sitemizde detaylı olarak anlatılıyor. Eğer soru ya da görüşleriniz varsa bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Aşağıda bulunan görsellerden kendinize örnek alabilirsiniz.

Dekupaj ; Bu işlem için dekupaj kağıdınızı belirledikten sonra yapışkanınızı sürüp kağıdı yapıştırınız.

Stencil uygulaması için şablonunuzu hobi marketlerden aldıktan sonra boyanızı pon pon yani sünger fırça ile şablon kağıdının üzerinden boyuyorsunuz ve bu kadar.

Etiketler:

Mutfak Köşe Takımı Boyama İşlemi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. paspas dedi ki:

  Mutfak Köşe Takımı Boyama ile ilgili aramalar
  mobilya boyama fiyatları
  kaplama mobilya boyama
  evde mobilya boyama video
  evde mobilya boyama malzemeleri
  mobilya boyama spreyi
  zımpara yapmadan mobilya boyama
  mobilya nasıl boyanır uzmantv
  eskitme mobilya boyama

Sayfa başına git