Mutfak Dolaplarını Pembeye Boyama


Mutfak Dolaplarını Pembeye Boyama

Mutfak dolabınızı boyama kararı aldıysanız özelliklerine dikkat etmeden sakın boyama işlemine geçmeyin. Mutfak dolabınızın modeline ve ham maddesine göre boya seçimi yapmalısınız. Örneğin; boyanız su bazlı ise her alanda kullanabilirsiniz fakat ; vernik atmazsanız yaptığınız boya işlemi boşa gider çünkü her silindiğinde biraz daha incelir boyanız.

Pudra pembesi mutfak dolabı rengi seçtiyseniz ve dolaplarınız çok koyu renk ise boyama işleminiz kat olarak biraz daha fazla olabilir. Tamamen kapanması için dört kat yeterlidir. Mutfak dolaplarını pembeye boyama işlemine kesin olarak karar verdiyseniz ve boya ve fırçalar da tamam ise işleme geçebilirsiniz.

Dolap boyama işlemi için öncelikle mutfak dolabınıza astar kat atmalısınız. Astar kat için boyayı sulandırmalısınız. Fırça mı rulo mu kullanmalıyım diye soran çok olur cevap olarak ben rulo girmeyen yerler için küçük fırça ve diğer alanlar için rulo diyorum çünkü fırça bazen iz yapabiliyor fırça kullanmak biraz daha uzman işi.

İlk kat boyama işlemi bittiyse kurumasını beklemelisiniz çünkü; hemen ilk kat sonrası kurumadan bir kat daha boyama yaparsanız  boyanız kötü olur ve iz kalır. Sabırlı olup beklemelisiniz.

İkinci kat için boyayı biraz daha az sulandırmalısınız ve aynı şekilde bir gün kurumasını beklemelisiniz. Üçüncü kat genelde son kat oluyor ama çok açıktan renkten koyu renge ya da tam tersi işlemler için dört kat gerekebilir. Dolap boyayı su gibi çekip bir türlü kapanmıyorsa kesinlikle yanlış boya seçimi yapmışsınız. Boyayı değiştirip bir iki kat daha attığınızda boyamanız düzelecektir.

Eğer soru ya da görüşleriniz varsa bize yorum olarak yazabilirsiniz. Mutfak dolabını boyama işlemi sizin için bittiyse bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Mutfak Dolaplarını Pembeye Boyama Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ayten dedi ki:

    çok kadınca bir renk, kocalar izin verirmi bilmiyorum.

Sayfa başına git