Mutfak Dolaplarını Pembeye Boyama

Mutfak Dolaplarını Pembeye Boyama
26 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 447 kez okundu.

Mutfak Dolaplarını Pembeye Boyama

Mutfak dolabınızı boyama kararı aldıysanız özelliklerine dikkat etmeden sakın boyama işlemine geçmeyin. Mutfak dolabınızın modeline ve ham maddesine göre boya seçimi yapmalısınız. Örneğin; boyanız su bazlı ise her alanda kullanabilirsiniz fakat ; vernik atmazsanız yaptığınız boya işlemi boşa gider çünkü her silindiğinde biraz daha incelir boyanız.

Pudra pembesi mutfak dolabı rengi seçtiyseniz ve dolaplarınız çok koyu renk ise boyama işleminiz kat olarak biraz daha fazla olabilir. Tamamen kapanması için dört kat yeterlidir. Mutfak dolaplarını pembeye boyama işlemine kesin olarak karar verdiyseniz ve boya ve fırçalar da tamam ise işleme geçebilirsiniz.

Dolap boyama işlemi için öncelikle mutfak dolabınıza astar kat atmalısınız. Astar kat için boyayı sulandırmalısınız. Fırça mı rulo mu kullanmalıyım diye soran çok olur cevap olarak ben rulo girmeyen yerler için küçük fırça ve diğer alanlar için rulo diyorum çünkü fırça bazen iz yapabiliyor fırça kullanmak biraz daha uzman işi.

Bu da ilginizi çekebilir  Eski Sehpayı Deri İle Kaplama İşlemi

İlk kat boyama işlemi bittiyse kurumasını beklemelisiniz çünkü; hemen ilk kat sonrası kurumadan bir kat daha boyama yaparsanız  boyanız kötü olur ve iz kalır. Sabırlı olup beklemelisiniz.

İkinci kat için boyayı biraz daha az sulandırmalısınız ve aynı şekilde bir gün kurumasını beklemelisiniz. Üçüncü kat genelde son kat oluyor ama çok açıktan renkten koyu renge ya da tam tersi işlemler için dört kat gerekebilir. Dolap boyayı su gibi çekip bir türlü kapanmıyorsa kesinlikle yanlış boya seçimi yapmışsınız. Boyayı değiştirip bir iki kat daha attığınızda boyamanız düzelecektir.

Eğer soru ya da görüşleriniz varsa bize yorum olarak yazabilirsiniz. Mutfak dolabını boyama işlemi sizin için bittiyse bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Evde Koltuk Kaplama İşlemi Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizde evde koltuk kaplama, koltuk nasıl kaplanır ve köşe koltuk kaplama hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Bu da ilginizi çekebilir  Sospeso Tekniği (kağıt rölyef) İle Tablo Yapımı

Etiketler:

Mutfak Dolaplarını Pembeye Boyama Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ayten dedi ki:

    çok kadınca bir renk, kocalar izin verirmi bilmiyorum.

Sayfa başına git