Mutfak Dolaplarını Kırmızıya Boyama


Mutfak Dolaplarını çoğu bayan değiştirmek ya da boyamak istiyor ve genellikle seçilen renk beyaz oluyor. Oysa ki renkli mutfak dolapları mutfağınızı daha zengin gösterir. Beyaz saflığı temizliği ifade eder ve mutfak ta yağ vs açısından en çok kirlenen alan olduğu için renkli seçimler yapmak daha akıllıca çünkü ; elimizde bez ile sürekli mutfakta temizlik yapamıyoruz.

Mutfak rengini kırmızıya boyamak isteyen hanımlar gerekli malzemeler astar boya,kırmızı boya,parmak rulo ve minik fırça. Astar boya boyanızın daha iyi sonuç vermesi için ayrı satılıyor eğer elinizde yoksa boyanızdan çok az miktar alıp 3/1 oranında sulandırma yaparak işleme başlayabilirsiniz.

Mutfak dolabını kırmızıya boyama işlemi için öncelikle cam kısımları maskeleme bandı ile kapatalım ve kulpları hatta çıkarabiliyorsak kapakları çıkaralım çıkartamıyorsanız sadece kulpları çıkartın ve astar kata geçin.

Parmak rulo ile yapılan işlemlerde fırça izi kalma endişesi olmaz bu yüzden daha rahat boyama yapabilirsiniz. Astar kat attıktan sonra iyice kuruması için bir gün bekleyin kesinlikle kurudu diye bir kaç saat sonra ikinci kata geçmeyin boya atabilir ileride. İçten içe iyice kuruyan boya daha iyi sonuç verir. Sabırsız hanımlar boyamayı bir günde bitirip ik,nci gün vernikleme bitirip daha sonra hemen boya attı diye üzülüyor lütfen sabırsız olmayın bir boyama işlemi en küçük eşyada bile bir kaç gün sürer çünkü kuruma için zaman gerekir. Diğer katlarda boyayı sulandırma yapmadan boyayabilirsiniz ve en az dört kat boyamalısınız bu da vernikleme ile bir mutfak dolabı için bir hafta gibi zaman zarfı gerekiyor.

Boyama bittikten sonra verniklemeye geçin ve yarı mat ya da çok parlak seçenek size kalmış ne kadar parlak istiyorsanız buna göre alın verniği. Ne kadar çok vernik atarsanız o kadar çok sağlam işlem olur vernikten kaçmayın ve iyi kurutun.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git