Mutfak Dolaplarını Fuşya Rengine Boyama


Mutfak Dolaplarını Fuşya Rengine Boyama

Mutfak dolaplarını boyamayan  hanım sanırım kalmadı ya da giderek azalıyor olmalı. Mutfak dolabını yeni yaptırmış olup bir hafta sonra boyayan arkadaşlarım var benim 🙂 Boyama işlemini seven hanımlar bir kez boyama yaptınız mı bırakamazsınız kendim adına konuşmak gerekirse ben boyama yaparken psikolog karşısında konuşmaktan daha da rahatlamış hissediyorum kendimi.

Mutfak dolaplarını boyama işlemi

Mutfak dolabınızı boyamak için gerekli malzemeler ; boya ,rulo ve ince fırça. Dilerseniz folyo ile kaplama da yapabilirsiniz fakat ; boyama işlemi daha dayanıklı oluyor. Boyama işlemine başlamadan önemli notlar ; eğer koyu bir renkten açık bir renge değişim yapacaksanız üç dört kat yapmanız gerekebilir hemen boyam kötü oldu diye üzülmeyin işleme devam edin. Astar kat atılırken yaptığınız işlem kötü gibi gelebilir hemen tereddüt etmeyin. Boya seçimi için nalbura danışmalısınız ve işlem yapacağınız eşyanın ham maddesini kesinlikle öğrenmelisiniz. 

Mutfak Dolaplarını Çizgili Boyama

 Çizgili boya çalışmaları çok sevilir oldu hatta şu anda bende hol duvarımı şeritli boyama yapıyorum. Şeritli boyama yapmak için gerekli malzemeler ; kağıt bant,beyaz boya ve sizin zevkinize kalmış diğer renk boya (ben siyah seçtim çok asil duruyor) siz de dolap renginizi nasıl istiyorsanız öyle bir renk seçin renk çok açık olursa çizgili boya çalışmanız çok belli olmaz biraz koyu renk seçmeye çalışın.

Şeritli boyama işlemi için öncelikle duvarınızı beyaza boyayıp tamamen kurumasını bekleyiniz daha sonra kağıt bantları duvara yapıştırıyoruz belirli aralık ile (size kalmış dilerseniz bir kağıt bant dilerseniz iki kağıt bant aralığı ve ben iki kağıt bant yapacağım) Kağıt bant dışında kalan kısımları diğer renk ile boyayıp bantları yavaşça çıkarın ve taşma olursa hemen silin ki kurumasın. İşlem bitmiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git