Mutfak Dolabını Beyaza Boyama

Mutfak Dolabını Beyaza Boyama
30 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 277 kez okundu.

Mutfak dolaplarını genellikle kahverengi krem ya da beyaz altına başka renk seçimi yapıyoruz sonrasında da değişimi sevdiğimiz için halı,stor,perde derken mutfak dolabından da sıkılabiliyoruz ya da değişimi gerekebiliyor ve bu gibi durumlarda mutfak dolabı değiştirmek maliyeti yüksek olduğu için her zaman biraz daha erteleyebiliyoruz. Değiştirme yapmadan ve az maliyetli bir işlem olan mutfak dolabını boyamak için biraz cesaret ,sabır ve özen olduğu zaman gerçekten ortaya güzel bir iş çıkabiliyor.

Mutfak dolabını beyaza boyama işlem için gerekli malzemeler ; boya,parmak rulo ve ince fırça. Mutfak dolabınızı boyamadan önce kulplarını çıkartın ki işleminiz hem daha güzel hem de temiz olsun. Kapakları çıkartabiliyorsanız çıkartın çıkartamıyor iseniz olduğu yerde boyama işlemine başlayabilirsiniz.

İlk kat yani astar kat için astar boyası alabilir ya da boyanızı biraz sulandırabilirsiniz. İlk kat boyadıktan sonra en az bir gün kuruması için beklemeniz gerekiyor. İkinci kat ve diğer katlarda sulandırma yapmadan direk boyayabilirsiniz. Her kat için bir gün bekletin ve işleminiz tamamen bitip boyanız kurusa bile en az 20 gün cif ya da çamaşır suyu gibi maddeler ile temizlik yapmayın.

Bu da ilginizi çekebilir  Tepsiye Dekupaj Yapımı

Boyama işleminiz bittikten sonra vernik atarsanız daha iyi sonuç alırsınız 12 saat arayla dört kat vernik atmanız yeterli olacaktır. Diğer uygulamalar için sitemizi takip edebilirsiniz.

Soru ya da görüşleriniz için bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Yatak Odası Duvarını Stencil Yapma başlıklı makalemizde stencil yapılmış duvar, yatak odası duvarı süsleme ve yatak odası duvarına stencil hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git