Mutfak Dolabı Boyama Öncesi Sonrası


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Mutfak dolabını boyamayı düşünüp bir türlü emin olamayan bayan arkadaşlarım için özellikle paylaşmak istedim bu konuyu. Ben de sizin gibi bir türlü emin olamadım boyamaya nedeni ise kimyasal temizlik maddelerinden vazgeçemiyor olmam. Gördüm ki boyama yaparken tüm detaylara önem verip yapan hamarat bayan arkadaşlarım çok güzel sonuç almış olmalı ki her türlü kimyasal madde ile temizlik yapabildiklerini söylediler.

Eski Mutfak Dolaplarını Yenileyin

Boyama çok yaptım fakat ;genellikle arada bir üzerinin tozunu aldığım şeyler idi boyadığım nesneler. Siz de mutfak dolaplarınız yüzünden mutfağa girmek istemiyor olabilirsiniz ya da renk konusunda zorlanıyor da olabilirsiniz ( halı ya da tül perde uyumsuzluğu vs…) Boyayarak dilediğiniz mutfağı kendi ellerinizle yapıp mutfaktan çıkmak istemeyebilirsiniz de.

Boyama yapan arkadaşlarım artık mutfağa girerken inanılmaz mutlu olduklarını ve benim gibi misafir giden hanımların da beğendiklerini görünce artı olarak da kendileri ile gurur duyduklarını söylüyor. Bu hanımlara ek olarak katılmak için bir yeteneğe sahip olmanız gerekmiyor yeter ki ayrıntılara dikkat edip sabır ve itina ile boyama işlemini tamamlayın.

Mutfak dolabını boyamak için gerekli malzemeler ; su bazlı boya,parmak rulo,ince fırça,su bazlı vernik(parlaklığı size kalmış ) Boyama işlemi için astar kat kesinlikle gerekli bazı hanımlar boyayı astar kat olmadan yapıp acele ediyor ama bu hiç doğru değil ilk yaptığım boya bu şekilde oldu ve sonunda hüsrana uğradım çünkü ; hafif bir darbede boya çıkıyordu.

Mutfak Dolabını Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle astar kat çok önemli ve bunun için boyadan bir miktar alıp sulandırın bu miktar astar kat için 3/2 oranında olmalı. ikinci kat için ise boyayı 3/1 oranında sulandırın. Diğer katlar için sulandırma yapmadan boya yapabilirsiniz. Boya işlemi için her kata bir gün kuruma süresi verin ve bekleyin. Boyama işleminiz tamamen bitince vernik atabilirsiniz.

 

Etiketler:

Mutfak Dolabı Boyama Öncesi Sonrası Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Muhteşem bir yenileme olmuş emeklerine sağlık yapanların

Sayfa başına git