mutfak dolabı boyama nasıl yapılır

mutfak dolabı boyama nasıl yapılır
25 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 69 kez okundu.

Bahar geldi ve boyama işlemleri hızlandı. Kış aylarında boya severler durmadı ama ; yaz ayında boya yapmak daha zevkli oluyor. Boya daha çabuk kuruyor , gündüz daha uzun oluyor vs. Evlerimiz güneş görünce temizlik ve boya işlemleri de hızlanıyor. Mutfak dolabı boyama konusunda bir kaç konu yazmıştım , boya konusunda en çok mutfak boyama ve banyo yenileme konuları dikkat çektiği için tekrar yazmak istedim.

eski mutfak dolabı nasıl yenilenir

Eski mutfak dolabını boyayarak ya da folyo ile kaplayarak yenileyebilirsiniz. Boyama yapmış kişilerden destek alabilirsiniz. Mutfak dolaplarımı boyamadım fakat ; masa, baza başlığı, sehpa gibi alanları boyadım ve balkon fayansları boyama işlemine geçtim hiç birinde sorun yaşamadım . Boya konusunda şüpheniz çoksa folyo ile kaplamayı tercih edin. Boyama işlemini düşünenler  ise ; Boyama işlemi için gerekli malzemeler ; parmak rulo, su bazlı boya, vernik .Öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmaya gerek yok.

Bu da ilginizi çekebilir  ahşap poşetlik boyama

mutfak dolaplarımın kapaklarını değiştirmek istiyorum

Mutfak dolapları değiştirince zamanla her eşya gibi dolaplar da eskiyebilir. Eğer iç kısmı sağlamsa kapakları değiştirerek dolaplarınızı yenileyebilirsiniz. Dolapların genellikle kapak kısımları mdf ya da membran olarak yapıldığı için en pahalı kısımdır. Fiyat olarak pahalı gelirse boyayarak ya da folyo ile kaplayarak da yenilemek mümkün.

Boyama işlemi için gerekli malzemeler ; parmak rulo, su bazlı boya, vernik .Öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmaya gerek yok.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Sandalye Kaplama ve Boyama başlıklı makalemizde sandalye boyama nasıl yapılır ve sandalye kaplama nasıl yapılır hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git