Mukavvadan Mumluk (fener) Yapımı


Büyük fenerler konulan her alanda çok şık ve göz alıcı duruyor . Fener mumlukları maalesef herkes alamıyor kimine fiyat olarak pahalı geliyor kimi de nerede satıldığını bilemiyor bu yüzden kendinizin yapabileceği fener mumluklar hakkında bir araştırma yapıp bilgi vermek istedim. Mumluk yapımı mukavva ile çok basit hem de mukavva kalın olduğu için kolay kolay da bozulmaz.

Mukavvadan Fener Yapımı

Fener boyutunu sitelerde satılanlara göz atarak bulabilirsiniz ölçülerini kenarlarına yazıyorlar böylelikle daha kaliteli olur yapacağınız fener mumluk. Odalara şıklık katmak için fener yapıp boya yapabilirsiniz. Mukavvadan daha önce hiç fener mumluk yapmadım fakat ; aşağıda bulunan videodan destek alarak feneri yapabilirsiniz.

Öncelikle şablon çıkartın. Daha sonra dört çevrede aynı olacağı için dört duvar kesip üst kısmı için ayrı bir şablon çıkartmalısınız. Tutma kısmı için halat ip, kurdele gibi malzemelerden yararlanabilirsiniz.

Son zamanlarda boyama işlemleri ve kendin yap gibi uygulamalar çok hoşuma gidiyor , anne baba olarak evlatlarımıza sürekli telefon başında olup ne kadar iyi bir izlenim verebiliriz ? Üreten anne baba her zaman güven vericidir . Evladımla boya yapmayı , kesip biçmeyi yapıştırmayı çok seviyorum. Siz de benim gibi bu tarz işlemlerden hoşlanıyorsanız sitemizi takip edebilirsiniz.

 

Siz daha önce bu işlemi yaptıysanız bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Mukavvadan Mumluk (fener) Yapımı Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Neseirmak birinci dedi ki:

  Cok iyi fikir

 2. Mukadder Karasu dedi ki:

  Çocukların okul performansları için neler yapıyoruz😂 ev dekoru içinde biraz uğraşsak çiçek gibi olacak vitrinlerimiz. Gerçekten bu fenerlerden almayı çok istedim ama hep fiatı çok geldi bana. Mukavvadan yapmak iyi bir fikir oldu. Teşekkürker💕

 3. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

  İçinde mum yakında mukavvanın yanma riski var mı acaba

 4. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

  Ben de bundan mutlaka denemek istiyorum

Sayfa başına git