Membran Mutfak Dolabı Boyamak

Membran Mutfak Dolabı Boyamak
27 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 149 kez okundu.

Membran mutfak dolabı yaptıranlar kapaklarda yağ lekeleri çok dikkat çekici olarak gözüktüğü için (açık renk dışındakiler) dolapları yeni de olsa yenilemek istiyorlar. Mutfak dolabı yenilemek yüksek maliyetli bir işlem olduğu için bütçenizi zorlayabilir bu yüzden boyama yaparak yenileme tercihini seçtiyseniz açıklamaları dikkatlice okuyarak yeni mutfağınıza bir kaç gün içerisinde kavuşabilirsiniz.

Mutfak Dolabı Boyamak

Membran boyamak için gerekli malzemeler ; boya,fırça,kağıt bant,vernik. Boyama yapmak için ; öncelikle astar kat atmalısınız ve boyayı sulandırmalısınız. İlk olarak astar kat için boyayı bir kaseye alarak 3/2 oranında sulandırmalısınız. Boyama işleminizi yaptıktan sonra iyice kuruması için bir gün beklemelisiniz. İkinci kat için ise boyayı 3/1 oranında sulandırın. Yine işleminiz bitince kurumasını bekleyin her boyama için bir gün bekleyin. Boyama işleminiz güzel olması için dört kat boyamalısınız.

Eğer boyama işlemi için tereddüt ediyorsanız folyo ile kaplama işlemine bir göz atmalısınız.

Bu da ilginizi çekebilir  Cam Vazo Boyamak

Boyama işleminizin bittiğini ve iyice kuruduğunu düşünüp emin olduysanız vernik işlemine geçebilirsiniz. Vernik ne kadar çok atarsanız o kadar iyi sonuç alırsınız. En az bir ay kimyasal madde kullanmamalısınız.

Görselde görüldüğü gibi bayan tek başına mutfak dolaplarını kendi boyayarak yenilemiş. Su bazlı boya boya yapmak artık zor değil. Biraz sabır ve özenle her şey mümkün.

Boya işleminden önce kulpları çıkartmanız yeterli. Kapakları çıkartmadan boya yapabilirsiniz. Boya miktarı mutfak büyüklüğüne göre değişebiliyor.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Portmantoyu Beyaza Boyama başlıklı makalemizde Ahşap Portmanto Boyama, Eski Portmanto Boyama ve Evde Portmanto Boyama hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git