Membran Boyanır mı


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Geri dönüşüm projeleri ile birlikte evdeki eski olan her ne varsa yenileniyor atılmıyor ya da yüksek fiyatlarla yenisi alınmıyor. Devir tasarruf devri diyor yatırımı eğitime yapıyoruz. Boyama konusu çok detaylı aslında yani her şey boyanabilir düşüncesi var fakat ; ne ile ve nasıl boyanmalı konusu çok önemli.  Tuvalet ve lavabo içini dahi boyayan hanımlar tanıyorum. İşlerini öyle incelikle yapmışlar ki ustaları geçmişler. Bir nesneyi boyamadan önce ham maddesini öğrenmelisiniz. Örneğin ; membran kapak boyanır mı sorusunu çok fazla alıyorum. Yapısı gereği parlak durduğu için boyanmayacağını düşünenler var ama üzülmeyin boyanabilir. kendi portmantom membran kapak ve oğlum kapaklarını çizdiği için boyadım değiştirmeye kalksam çok fazla tutuyordu bende geri dönüşüm yapmak istedim.

Portmanto gibi ya da gardolabı gibi çok fazla su görmeyen eşyalar için boyama işlemi çok basit ama ; mutfak dolabı için çok titiz olmanız gerekiyor. Membran için özel boya satılıyor ve bunun dışında su bazlı boya ile de boyamanız mümkün. Yeni çıkan boya markaları ile fayans boyamak bile mümkün artık.

Membran Nasıl Boyanır

Membran boyamak için gerekli malzemeler ; boya,fırça,kağıt bant,vernik. Boyama yapmak için ; öncelikle astar kat atmalısınız ve boyayı sulandırmalısınız. İlk olarak astar kat için boyayı bir kaseye alarak 3/2 oranında sulandırmalısınız. Boyama işleminizi yaptıktan sonra iyice kuruması için bir gün beklemelisiniz. İkinci kat için ise boyayı 3/1 oranında sulandırın. Yine işleminiz bitince kurumasını bekleyin her boyama için bir gün bekleyin. Boyama işleminiz güzel olması için dört kat boyamalısınız.

Eğer boyama işlemi için tereddüt ediyorsanız folyo ile kaplama işlemine bir göz atmalısınız.

Boyama işleminizin bittiğini ve iyice kuruduğunu düşünüp emin olduysanız vernik işlemine geçebilirsiniz. Vernik ne kadar çok atarsanız o kadar iyi sonuç alırsınız. En az bir ay kimyasal madde kullanmamalısınız.

Etiketler:

Membran Boyanır mı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sahin dedi ki:

    Membran boyama konusunda yardımci olurmusunuz. Boyanın bi sure sonra kalkması yada kabarmasi gibi durumlar oluyomu. Hangi boyayi onerirsiniz

Sayfa başına git