Masayı Rengarenk Boyama İşlemi


Yemek masanızı ya da mutfak masanızı hiç fark etmez boyama kararı aldıysanız aşağıdaki görsellere bir göz attıktan sonra renk seçiminde bulunmanızı tavsiye ederiz. Masanızın bulunduğu alandaki renklere bağlı olarak seçim yapmanız tabii ki daha sağlıklı olacaktır. Dilerseniz de masayı rengarenk boyama işlemi ile bulunduğu odayı renklendirebilirsiniz.

Masa boyama işlemi için gerekli malzemeler; boya,fırça ve vernik. Verniğin mat,yarı mat ya da parlak olması size kalmış. Her türlü vernik çeşidi güzel duruyor ben genellikle yarı mat kullanıyorum. Eğer siz çok parlak olsun istiyorsanız parlak seçim yapın.

Boyama işlemine geçelim; ilk kat yani astar kat için boyayı sulandırmadan sürüyoruz ve kapansın diye fazla fazla değil azar azar sürmeniz yeterli. İlk kat olduğu için boya kötü gözükebilir endişelenmeyin. İlk kat tamamen kurumadan ikinci kat boyamasına geçmeyin. Boya iyice kuruduktan sonra ikinci kata geçebilirsiniz. İkinci kat için boyayı 3/1 oranında sulandırınız ve öyle boyama yapınız. Her kat için aynı kuruma işlemi geçerli yani bir gün beklemesi gerek. Son kat yani üçüncü kat için boyayı 3/2 oranında sulandırarak boyama işlemi yapın.

Eğer boyayacağınız nesne çok koyu renk ise ve siz de beyaz gibi bir renge boyuyorsanız dört kat boyamanız gerekebilir. Eğer soru ve görüşleriniz varsa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git