Kuş Kafesinden Neler Yapılır


Evinizde önceden kuş vardıysa kafesi kömürlük gibi bir yerde duruyor olmalı bu sayfa da kuş kafesini kömürlük gibi yerlerden çıkarıp evin bir köşesine dekor olarak dahi kullanabileceğiniz geri dönüşüm projeleri yer alıyor. Muhabbet kuşu en sevdiğim hayvan türüdür kısa süreli yaşadığı için ve de onu hapis tutup vicdan azabı çektiğim için ne kadar almak istesem de kendimi tutuyorum . Daha önceden hediye olarak gelen kafes ve muhabbet kuşu , kuş ölünce kaldırıldı tabi ama bu projeyle balkonumda bir dekor olarak kullanılıyor şu anda.

Kuş Kafesinden Saksı Yapımı

Çiçekleri seven biri iseniz kafesi boyayıp allayıp pullayıp saksı haline getirebilirsiniz. Dilerseniz canlı dilerseniz yapma çiçek hiç fark etmez . Saksı yapımı için kafesi boyayıp içerisine toprak dökmeden önce tabanına mukavva parçasına delikler açıp yerleştirebilirsiniz. Daha sonra çiçekleri yerleştirip saksınızı güle güle kullanabilirsiniz.

Dekoratif Kafes Süsleme

En sevdiğim kafes geri dönüşümü bu. Dekoratif kafesler dekor eşyaları satan lüks mağazalarda çok var fakat çok da pahalı siz eski kafesi süsleyerek daha güzel bile yapabilirsiniz. Tül,kurdele,silikon,boya,fırça ve yapay çiçek gibi malzemelerle kafesin geri dönüşümüne inanamayacaksınız.

Aşağıda bulunan videodaki kafes nikah şekeri yerine kullanılabilen türden fakat size fikir olsun diye koymak istedim. Siz de bu kafesin büyük halini bu şekilde süsleyebilirsiniz.

Eğer sizin de fikirleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git