Kumaş Parçalarından Eğitici Kitap Yapmak


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Kumaş Parçalarından Eğitici Kitap Yapmak

Bebeklerimiz doğduğu an itibariyle zeka gelişimi için eğitici setler , oyuncaklar ve kitaplar almaya başlarız. Çocuğunuzla hem eğlenmek hem aktivite yapmak hem de kendi emeğinizle bir kitap yapmak istemez misiniz ? Malzemesi çok fazla pahalı olmayan bu aktiviteyi yaparken siz de eğleneceksiniz.   Eğitici kitap için gerekli malzemeler dilerseniz keçe alabilirsiniz dilerseniz de giymediğiniz kıyafetleri makasla kesip biçip dikebilirsiniz.
Kitap için evinizde ajanda varsa başka bir defter almanıza gerek yok dilerseniz de süslü bir şey de alabilirsiniz size kalmış.

Gelelim eğitici kitabın nasıl yapıldığına ;

Öncelikle defterimizi kaplamalıyız bunun için tutkal ya da silikon gerekiyor rengarenk de yapabilirsiniz kumaş parçalarından keserek.
Kitabımızı kapladıktan sonra isterseniz çeşit çeşit suratlar isterseniz de hayvanlar yapabilirsiniz. Hayvanları internetten bulup kendiniz çizip sonra kesip kitaba yapıştırabilirsiniz.
Bu işlem zor gelirse kitaplardan bulduğunuz nesneleri kesip kumaş üzerine koyduktan sonra çevresinden kesebilirsiniz. Her sayfasını ayrı ayrı renklendirebileceğiniz bu aktivite çocuğunuzun motor alışkanlığını arttıracaktır. Eğer sorularınız olursa bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git