Kullanılmayan Eşarplardan Neler Yapılır


Kullanmadığımız bir çok eşya var etrafımızda bazen bir yere kaldırır unuturuz bazen de fazlalık yaptığını düşünür iyilerini birine verir kötüleri de atarız. Aşağıdaki görsellere göz atınca hiç birini atmaya kıyamayacağınızdan eminiz. Eşarptan lambader,tablo ,saç bandı ve daha bir çok şey yapabilirsiniz.

Saç bandı için eşarbı üçgen haline getirdikten sonra dolamanız yeterli. Tülbentten lambader yapımı ise öncelikle üç adet fırça sopasını üçgen haline getirip birbirine bağlıyoruz daha sonra leğen,kova sepet gibi bir ürün ile şapka yapıp üzerini tülbent ya da eşarp ile sarıyoruz.

Eşarp ya da tülbent üzerine boncuk ya da düğme dikip minder kılıfı yapabilirsiniz. Özellikle eski eşarptan yatak örtüsü çok hoşuma gitti eşarpları birbirine patchwork çalışması yapıp dikmek çok hoş olmuş.

Eşarptan çanta yaparak yazlık çanta derdinden kurtulabilirsiniz. Daha da güzeli eski eşarplardan gül yapıp masanızın ya da sehpanızın ortasını süsleyebilirsiniz. Eski eşarptan gül yapmak için marifete gerek yok kağıttan yaptığımız güllerle aynı şekilde yapılıyor yani eşarbı uzun şekilde katlayıp en ucundan başlayarak sararsak gül şeklini alır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git