Küf Lekesi Nasıl Çıkar


Rutubet sağlığımız açısından da görsel olarak da sevmediğimiz bir problemdir. Bu problemi çözmek için boya badana yaparız evi havalandırırız küflenen eşyalara sıra geldi mi işte o zaman bir çaresizlik alır bizi işte bu gibi zamanlar için de neler yapabiliriz diye araştırma yapıp sizlerle paylaşmak istedim.

Tavanda küf lekesi var ise direk hiç ellemeden bir kutuya çamaşır suyu koyup sıktıktan sonra silmeden bir kaç dakika beklerseniz küflenen alanın geçtiğine şahit olabilirsiniz. Etrafta eşya varsa çekin ki çamaşır suyundan zarar gelmesin.

Yataktaki Küf Lekesi Nasıl Çıkar ?

Yataktaki küf lekesi için çözümler ilk önce su ile muamele yapmayacağınızı bilin. Eğer parke gibi bir alanda küf lekesi yani rutubet varsa öncelikle kuru bezle silin daha sonra ıslak bir bezle silip hemen kurulayın ve evi havalandırın yatak için ise güneş gören balkonunuz varsa hemen balkona atın eğer güneş gören bir balkon yok ise camı açıp lekenin kurumasını bekledikten sonra süpürge ile çekin iz kalırsa leke çıkarıcı sıkıp nemli bir bez ile sildikten sonra kurutma makinesi ile kurutun. Unutmayın rutubet nemden olur bu yüzden yapacağınız işlemlerin sonu hep kurulamak olmalı.

Koltuktaki Küf Lekesi Nasıl Çıkar ?

Mevsim yaz ise camları açıp iyice havalandırın güneş gören bir oda değilse kurutma makinesi ile lekenin üzerine tutun ardından süpürge ile çekin. Leke çıkarıcı sıkıp hemen kurulayın. Halı yıkama makinesi varsa işiniz daha kolay ama mevsim kış ise biraz daha beklemelisiniz.

Küf lekesi için ıslaklık daha kötü sonuç verir siz yaptım sanırken bir kaç zaman sonra ıslattığınız yerde lekelenme oluşur eğer işleminiz sonrasında iyice kurutursanız küflenen nesneyi daha iyi sonuç alırsınız. Eşyalar küfleniyorsa evinizi daha fazla havalandırmaya çalışın ve nemden koruyan maddeler kullanarak zararı azaltabilirsiniz.

Evinizde rutubet varsa ya en kaltta oturduğunuz için ya da tam tersi çatı katında oturduğunuz için olabilir. Çatı katı için çatı tamiratı alt kat için ise evi normalden fazla havalandırmak gerekir.

Etiketler:

Küf Lekesi Nasıl Çıkar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. orguler dedi ki:

    SANDIK LEKESİ VE KÜF LEKESİ NASIL ÇIKARILIR

Sayfa başına git