Küçük Mutfak İçin Dekorasyon Fikirleri


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Evler kentsel dönüşüm ile yenilenince mutfaklar ve diğer odalar da biraz küçüldü. Mutfaklar da küçülünce dekor ve eşya seçimi biraz daha zorlaştı. Küçük bir alana dilediğimiz gibi dekor yapmak daha kolay gibi gözükse de istediklerimizin hepsini küçük bir alana sığdırmak aslında daha zor. Büyük bir alanı süslerken bir duvarına alçı bir duvarına duvar kağıdı ,stencil vb derken dilediğiniz gibi süslersiniz ama alan küçük olunca tabii işlem zorlaşabilir. işte bu yüzden sizler için araştırma yapıp küçük mutfaklarda en güzel ve en kullanışlı mobilyalar hangisi ve duvarını nasıl süslemeliyiz ya da tül seçimi nasıl olmalı gibi soruların yanıtı için yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

Küçük Mutfak Dekorları

Küçük mutfak için dekor olarak duvara şablonlar yapabilirsiniz üstelik de bir usta gerekmeden siz de yapabilirsiniz bu işlemi. Küçük küçük raflar ya da geri dönüşüm olarak minik kasalar ile bu rafları oluşturabilirsiniz. Mutfak duvarına terek bir iki yıldır çok moda ve bazı hanımlar bunu çok seviyor. Mutfak dolabınızı daha büyük yapmak için eğer mutfakta balkon gibi bir alan varsa balkonu da mutfak alanına alıp daha büyütebilirsiniz. Mutfak dolabınızı daha kullanışlı yapmak için davlumbaz gibi seçimler dışında aspiratörü seçerek daha fazla dolap avantajı gibi şeyler düşünebilirsiniz.

Dolaplarınızın rengini beyaz gibi bir renk seçimi ile daha ferah daha büyük gösterebilirsiniz. Kou renk mutfak dolapları mutfağı hem daha küçük gösterir hem de bunaltır. mutfak dolabını koyu renk seçenler halı rengini açık renk seçmek zorunda kalıyor ve mutfak halı rengi açık olunca yıkama sorunu çok oluyor. Oysa ki açık renk mutfak dolabı ve rengarenk halı ile enerji dolu bir mutfak sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git