Kozalaklardan Neler Yapılır?


Kozalaklardan Neler Yapılır?

Eğer elinizde kozalak ya da kozalaklar varsa atmayıp geri dönüşüm yapabilirsiniz. Kozalaklardan duvar süsü ,kozalaktan kapı süsü,kozalaktan çiçek,kozalaktan aslan figürü,kozalaktan cüceler,kozalaktan hayvan figürleri ve daha bir çok şey yapabilirsiniz.

Öncelikle kozalaktan duvar süsü için gerekli malzemeler,kozalaklar,bir kaç dal parçası, boya ve fırça. Kozalaktan duvar süsü yapımı için öncelikle kozalakları boyayıp iyice kuruduktan sonra onları bir ipe geçirip dalları da en uca bağlayıp duvara süs olarak asabilirsiniz tabi dilerseniz nazar boncuğu gibi şeylerle süsleme yapabilirsiniz.

Kozalaktan hayvan figürleri yapımı için gerekli malzemeler; keçe,kozalak iğne iplik. Keçeden istediğiniz hayvan figürü ne ise örneğin baykuş diyelim baykuşun ayak göz ve kulaklarını keçe ile kesip biçip diktikten sonra gövde olarak kozalak kullanıp hiç boyamadan direk keçeden olan kısımları üzerine yapıştırmak yeterli.

Kozalaktan kapı süsü için malzemeler; yapıştırıcı ve kozalak. Eğer elinizde çok fazla kozalak var ise birbirlerine yuvarlak şeklini alacak şekilde yapıştırıp kapı süsü olarak kullanabilirsiniz dilerseniz kapı süsünü boyayabilirsiniz.

Kozalaklardan cüce yapımı için gerekli malzemeler;  kozalak,keçe iğne iplik ve yapıştırıcı. Öncelikle keçeden cüceler için başlık , atkı ve ayaklar yapıyoruz sonrasında kozalağı gövde olarak kullanıp keçeleri kozalağa yapıştırıyoruz. Baş kısmına kalem ile ağız , göz ve burun çiziyoruz.

Kozalaktan ağaç yapımı için gerekli malzemeler; karton, pamuk , boya ve kozalak. Kozalaktan ağaç yapımı için ilk olarak kozalakları yeşile boyuyoruz ve kurumasını bekliyoruz. Daha sonra kartonu dikdörtgen şeklinde kesip yuvarlayarak birbirine yapıştıtıyoruz. Son olarak da kozalağı kartonun üzerine koyuyoruz ve pamuğı (isterseniz boyayın ) burun yapıyoruz dilerseniz gözleri için düğme takabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git