Koyun Shaun Yapımı


Çizgi filmler arasında sevilen bir çizgi film olan koyun shaun izlemek dışında oyuncak olarak da sevilir oldu.Koyun shaun oyuncakları altmış tl den başladığı için bende araştırma yapıp bu işi en uygun nasıl halledebilirim diye düşündüm ve çok güzel fikirler buldum. Sonuçta bir oyuncak ve her şeyi çocukların önüne sermek yerine hayal güçleri ile el emeği bir oyuncak yapmak en güzeli.

Oyuncak Koyun Shaun yapımı ; ben hem oyuncak hem de kumbara olsun diye kutudan yaptım ve oğlum bu kumbarayla hem oynamayı hem de para biriktirmeyi çok sever oldu. Siz de oyuncak shaun yapmak istiyorsanız malzemeler ; silindir kutu (ip kutusu,cips kutusu) silikon tabancası,ponpon ip ve keçe.

Koyun shaun yapımı ; Önce tutkal sürüp gazete kağıdı i ile kapladım sonra beyaza boyadım. Para atma yerini ölçüp kestim Beyaz ipten ponponlar var idi. Bu kumbaraya kısmetmiş Onları silikon ile tek tek yapıştırdım. Bacaklarını  gazeteden küçük çubuklar yapıp ayarladım. Kafa ve kulağı kumaştan kesip diktim içlerine de ponpon dan kestiğim parçalardan doldurup yapıştırdım. Birde o pon pon parçalarını kahküllerini en son yapıştırdım yine silikon ile.

Eğer siz de koyun shaun yapmayı düşünüyorsanız görsellere bakarak ilerleyebilirsiniz. Soru yada görüşleriniz için bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git