Kordon İp İle Süslenen Dekoratif Eşyalar


Kordon İp İle Süslenen Dekoratif Eşyalar

               Halat yani kordon ip hanımlar tarafından çok sevildi ve bu iplerden en çok yaptıkları şey kapı süsü ve kapı önü paspası oldu ben de daha farklı neler yapılmış diye merak edip sizler için araştırdım. Aşağıda bulunan görseller bana ait değil ama kendim de bu tarz bir uygulama yapmayı düşünüyorum çok yakında.

Kordon ipten supla yapımı çok fazla tutuldu ve masalardaki yemek sunumları bu sayede şık bir hâl aldı. Kordon ipten supla yapmayı düşünüyorsanız malzemeler şunlar ; kordon ip,mukavva,makas,yapıştırıcı ve süslemek için hobi marketlerde satılan çiçekler olabilir. Mukavvayı yuvarlak kesiyoruz ve kordon ipi ortadan başlayarak yavaş yavaş dolayarak yapıştırıp daha sonrada süslüyoruz işte bu kadar ! 🙂

Renkli halat ipleri de var eğer renkli bir şey yapmak istiyorsanız fazladan boya almayın direk renkli halat iplerden alın derim. Yapacağınız işleme başlamadan önce görsellere iyice bakın derim belki değişik ve size hoş gelen bir fikir gelir aklınıza.

Aşağıda bulunan tüm eşyalar kordon ip üzerlerine yapıştırılarak yapılmış ve bazıları çiçek vs gibi şeylerle süslenmiş.  En çok şapka yapmış olan bayanları alkışladım gerçekten harikalar ve bu yaz bir şapkaya çok para verdiğimi düşününce de kendime kızdım. Örneğin tabağınızın kenarı hafif çatladı e tabi kullanılmaz oldu napıyoruz atmıyoruz üzerini kordon iple dolayarak dekoratif eşya olarak kullanıyoruz.

Eğer supla yapmayı düşünüyorsanız 50 mt kordon ipten 4 adet supla çıkıyor haberiniz olsun. Bardak altlığı da eklemek isterseniz 100 mt kordon ip size yeterli olacaktır.

Etiketler:

Kordon İp İle Süslenen Dekoratif Eşyalar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. kordon ip dedi ki:

    Paylaşım için teşekkür ederiz.. Kordon iple yapılacak ne kadar çok şey varmış.

Sayfa başına git