Konserve Kutusu Nasıl Boyanır

Konserve Kutusu Nasıl Boyanır
5 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 728 kez okundu.

Konserve kutusu her evde bulunur . Domates salçası ya da konserve ürün alışverişlerinizde kutusu da beraber gelir evlerimize. Konserve kutularını atmayıp boyayarak şekerlik, saklama kabı,toka kutusu gibi ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Salça Kutusu Nasıl Boyanır

Salça kutusu  boyama işlemi için gerekli malzemeler ; su bazlı boya, ponpon ya da sünger fırça (elinizde fırça varsa onu da kullanabilirsiniz )  Boyama yapmak için ; öncelikle astar kat atmalısınız ve boyayı sulandırmalısınız. İlk olarak astar kat için boyayı bir kaseye alarak 3/2 oranında sulandırmalısınız. Boyama işleminizi yaptıktan sonra iyice kuruması için bir gün beklemelisiniz. İkinci kat için ise boyayı 3/1 oranında sulandırın. Yine işleminiz bitince kurumasını bekleyin her boyama için bir gün bekleyin. Boyama işleminiz güzel olması için dört kat boyamalısınız.

BUNA BAKTINIZ MI?  Tezgah Arasını Folyo ile Kaplama İşlemi

evde teneke kutu boyama

Teneke kutu boyayıp kalemlik yapıp kullanabilirsiniz.  Boyama yapmak için ; öncelikle astar kat atmalısınız ve boyayı sulandırmalısınız. İlk olarak astar kat için boyayı bir kaseye alarak 3/2 oranında sulandırmalısınız. Boyama işleminizi yaptıktan sonra iyice kuruması için bir gün beklemelisiniz. İkinci kat için ise boyayı 3/1 oranında sulandırın. Yine işleminiz bitince kurumasını bekleyin her boyama için bir gün bekleyin. Boyama işleminiz güzel olması için dört kat boyamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Ahşap Valiz Sehpa Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler:

Konserve Kutusu Nasıl Boyanır Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Boyama yapan bir arkadaşım var o da salça kutularını çiçek saksısı yapıyor salçalar bitince kutuları hemen ona veriyoruz 🙂

Sayfa başına git