Komidin Boyama


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Komodin boyamayı düşünüyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyarak ve görsellere bir göz atarak fikir edinebilirsiniz. Bayanlar geri dönüşüm adına bir çığır açtı diyebiliriz. Boyama işlemleri yapan bayanların attığı fotoğraflar size çok hoş gelebilir fakat; öncelikle neler kullanıldığını ya da nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz yoksa hüsrana uğrayabilirsiniz. İşlem çok basit bile olsa bir hata ile bütün işlemi berbat edip üzülmemek için önce araştırma yapmalı sonra işleme başlamalısınız.

Ahşap Komidin Boyama

Ahşap komodin boyamak için gerekli olan malzemeler; su bazlı boya,vernik( matlığı parlaklığı tercihinize kalmış) parmak rulo,minik fırça. İşleme astar kat atarak başlamalısınız bunun için de boyadan bir miktar alıp 3/2 oranında sulandırın ardından boyamaya geçebilirsiniz. Astar kat boyayanlar daha önce boyama yapmadıysa moral bozukluğu yaşayabiliyor nedeni ise astar kat atılan nesne kötü görüntü verebilir üzülmeyin astar kat hep böyle olur. Bir gün müsaade edip kurumasını bekleyin ardından diğer gün boyayı 3/1 oranında sulandırıp boyayın ve yine bir gün bekleyin. Boya yaptığınız alana eski bir örtü ya da gazete serer iseniz boyama sonrası temizlik kolay olur. Son kat yani üçüncü kat için sulandırma yapmadan direk boyuyoruz ve yine bekliyoruz dilerseniz bir kat daha boyayabilirsiniz bu boyadığınız  nesnenin boyayı içmesine bağlı bir durum olabilir. Vernik için 8 saat arayla en az iki kat vernik atmalısınız. Dekupaj ya da stencil için vernikten önce bu işlemleri tamamlamalısınız bu gibi işlemler sitemizde detaylı olarak anlatılmıştır.

Plastik Komidin Boyama

Akrilik boya dışında olan boyalarla ile plastik ürünleri boyayabilirsiniz. Plastik boyama için en önemli şey verniktir. Su bazlı boyaların üzerindeki akrilik olmayan herhangi bir tanesinden alıp boyama yapabilirsiniz. Boyama işlemi yukarıda belirttiğim işlemin aynısıdır. Verniği biraz fazla atarsanız işleminiz daha kaliteli olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git